В українських містах пройшли марші жінок

Україні на підтримку жінок традиційно пройшли марші жіночої солідарності

В Україні на підтримку жінок традиційно пройшли марші жіночої солідарності. Цьогорічна тема події торкалася підтримки прав борчинь, які знаходяться на передовій у боротьбі з пандемією.

Проблема COVID-19 торкнулася усіх без виключення по всьому світові. Найбільше негативні наслідки пандемії відобразилися на жінках. «Багато жінок залишилися без роботи. В особливо складних обставинах опиняються жінки, які не є офіційно працевлаштованими та працюють у секторі неформальної економіки, соціальної сфери та сфер надання послуг», – йдеться в одній із заяв організаторів маршу жінок.

Згідно даних Державної служби статистики за 2018 рік у сфері охорони здоров’я в Україні жінки взагалі становлять 82% від загальної кількості працівників та працівниць. Окрім того, у медичній сфері залучено багато жінок, старших за 60 років, які в умовах пандемії COVID-19 потрапляють до групи ризику. Така статистика свідчить про те, що жінки, які працюють в сфері охорони здоров’я, перебувають у більшому ризику зараження.

Актуальною є проблема збільшення навантаження на жінок у веденні домогосподарства. За даними дослідження Асоціації жінок-юристок «Юрфем» 62 % жінок в умовах карантину поєднували догляд за дітьми та забезпечення навчального процесу з домашніми побутовими справами та своєю професійною діяльністю. Це стало для багатьох українок справжнім випробуванням, наслідками чого є психологічні та фізіологічні проблеми. До існуючих проблем також слід віднести: домашнє насильство, нерівна оплати праці, низька представленість жіноцтва у сфері прийняття рішень та інше.

Про всі ці виклики намагалися сказати учасниці та учасники маршів у Києві, Харкові, Запоріжжі, Львові та Краматорську. «Рівна праця – рівна оплата», «Насильство в родині – не приклад для дитини», «Права жінок – права людини», «Свобода, рівність, солідарність» – гасла, що можна було почути під час маршів по українських містах. У Харкові організаторами ходи стали Харківське жіноче об’єднання «Сфера». Велика кількість харків’янок, харків’ян та гостей міста вийшли на центральну вулицю на підтримку захисту прав жінок. Фахівчині Центру гендерної культури також підтримали марш і пройшли з тематичним білим банером «Рівність для всіх» у колі учасниць та учасників маршу. Наприкінці події у форматі «вільного» мікрофону всі бажаючі могли висловити власну позицію стосовно проблем жіноцтва та шляхів їх вирішення.