#Відповідальне_татівство

Відповідальне_татівство

У третю неділю червня в Україні офіційно відзначатиметься День батька. ініціатива по впровадженню  у календар  святкових дат зазначеного свята покликана  привернути увагу до участі татів на рівні з матерями у вихованні дітей. 

Відзначення Дня батька є важливим з точки зору формування у підростаючого покоління нестереотипного ставлення до татівства, яке впродовж багатьох років сформовано в нашому суспільстві за формулою – “матуся в декреті”, а “тато працює”. 

Поступово в українських сім’ях патріархальний вектор змінюється  у сторону прийняття європейського досвіду участі чоловіків у вихованні та розвитку дітей. Частка сімей, в яких батьки беруть відпустку по догляду за дитиною, хоч і залишається малою, проте засуджень з боку оточуючих  викликає менше. 

Просвітницька робота у закладах освіти, під час якої використовуються антидискримінаційні підходи,  інформаційні кампанії, до яких долучаються відомі українці, законодавчі ініціативи влади позитивно впливають на розвиток відповідальності в чоловіків як татів.  

Центр гендерної культури також долучається до розповсюдження ідеї про необхідність формування в чоловіків відповідального ставлення до татівства, що є необхідним кроком на шляху до гендерної рівності. Через екскурсії Музеєм жіночої та гендерної історії, тренінгові модулі Майстерні гендерночутливого вчительства та інші різноманітні заходи ведеться копітка робота з привернення уваги української спільноти до важливої теми рівної участі татів та матерів у вихованні дітей. 

Цьогоріч на сторінці Центру у фейсбуці всі бажаючі на підтримку  Дня батька можуть долучитися до сторітелінгу #Відповідальне_татівство та поділитися власними історіями про роль татів в їхньому житті.