Виставка «Жіночі історії»

Виставка «Жіночі історії»

5 березня 2020 року у Центрі гендерної культури відкрилася виставка картин двох молодих харківських художниць Валентини Однолько та Ніколь Вишневецької.

Союз двох мисткинь, не дивлячись на те, що вони працюють у різних художніх стилях, надав виставці своєрідного колориту. 14 картин Валентини та Ніколь сповнені хвилювання та небайдужості до соціальних викликів для жінок.

Проблеми залежностей, гендерно зумовленого насильства, знущання над фізичним виглядом заради ефімерних ідеалів краси відображені майстринями через яскравість символів та образів. Навіть назви картин «Сходинки до розуміння», «З високим цінником душа йде по знижці!», «Подивися всередину себе» та інші сповнені філософським змістом, що також спонукає до роздумів та рефлексії.

Під час відкриття до простору Центру гендерної культури завітали глядачі та глядачки, які із зацікавленістю слухали розповідь майстринь про творчий шлях, тематику робіт, а також стилі «поп-арт» й «символізм». Виставка «Жіночі історії» працюватиме до 13 березня і є важливою подією Місяця жіночої історії, адже спонукає глядацьку аудиторію до роздумів над важливими питаннями щодо вибору жінкою життєвих ролей та відповідальності за цей вибір.