Як і коли говорити з дітьми про секс

Як і коли говорити з дітьми про секс? Майстер-клас під такою назвою пройшов у Центрі гендерної культури. Його ведуча Юлія Ярмоленко, секс-педагогиня, тренерка та експертка з сексуальної просвіти ділилася знаннями та власним практичним досвідом з сексуальної просвіти дітей та дорослих.

Хто має розповідати про секс дітям? Як і коли починати ці розмови?  Звідкіля сучасні діти отримують інформацію щодо сексу? Що таке взагалі сексуальна культура і яким чином  розвивати сексуальну культуру дорослих та дітей? На ці і ще багато інших запитань шукали разом із ведучою учасниці майстер-класу –  волонтерки,  учасниці  та випускниці програм Центру гендерної культури, шкільні психологині, викладачки ЗНЗ та ВНЗ м. Харкова.

Сексуальна освіта  та сексуальне виховання – це не про секс. Сексуальна культура – це перш за все, ціла наука про тіло, про правила гігієни та здоров’я, власну фізіологію та власну безпеку,  про вміння називати правильно частини власного тіла та говорити «Ні» й, головне, про відповідальність. Сексуальне виховання має починатися з моменту народження дитини, й має бути направлено на побудову фундаменту довіри між дітьми та дорослими. Коли  дитина запитує, доросла людина має дати чесну  та, перш за все, грамотну відповідь, звісно,  враховуючи індивідуальні особливості дитини, її право говорити про секс.

На жаль, українське суспільство не готове до введення сексуальної просвіти у систему шкільної освіти. Саме тому, сексуальна просвіта перш за все, батьків та вчительства, набуває особливого значення і стає одним з пріоритетних напрямів діяльності Центру гендерної культури.