Задзвони в дзвін заради гендерної рівності!

Задзвони в дзвін заради гендерної рівності!

Мережа Глобального договору ООН (UNGC), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок («ООН Жінки»), Ініціатива з забезпечення сталості фондових бірж, Міжнародна фінансова корпорація вже протягом 6 років співпрацюють у проведенні заходів в рамках кампанії «Задзвони в дзвін» з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня. Ці глобальні «дзвони» покликані привернути увагу до ключової ролі приватного сектору в просуванні гендерної рівності з метою досягнення Цілей Сталого Розвитку та підвищення обізнаності про Принципи розширення прав та можливостей жінок.

10 березня 2020 року до міжнародної кампанії вперше приєдналася й Україна. Одночасно у Вінниці, Києві, Львові, Харкові та Херсоні відбулися панельні дискусії на підтримку акції «Задзвони у дзвін заради гендерної рівності!», які були спрямовані на привернення уваги до ключової ролі бізнесу у просуванні гендерної рівності у регіонах.

У Харкові організатором панельної дискусії, що проходила у медіацентрі «Харківський пресклуб», став Центр гендерної культури який є міжрегіональним хабом, створеним у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні». До заходу долучилися зацікавлені оранізації державного, громадського та бізнес-сектору, а також спеціально запрошені гості:

  • Ольга Чичина, депутатка Харківської міської ради, радниця мера м. Харкова з гендерних питань;
  • Тетяна Гавриш, керуюча партнерка юридичної компанії ILF, почесна консулка ФРН у м. Харкові;
  • Руслана Богданова – HR бізнес-партнер компанії «Кернел»;
  • Ксенія Меженська – менеджерка з персоналу «МЕТРО Кеш енд Кері Україна»;
  • Наталія Сіромаха – очільниця харківського офісу «GlobalLogic», молодша віцепрезидентка з інженірингу;
  • Олег Дригайло- начальник відділу аналітичного та презентаційного управління Департаменту конкурентноспроможності Харківської ОДА;
  • Тетяна Ісаєва – директорка Центру гендерної культури.

Модерувала дискусію Тетяна Чернецька – проєктна координаторка хабу.

Протягом двох годин запрошені спікерки та спікери обговорювали ситуацію про реальний стан та перспективи стосовно забезпечення гендерної рівності у приватному секторі економіки Харкова та області. Гості ділилися статистичними даними, особливостями впровадження існуючих законодавчих ініціатив та реальними позитивними кейсами підприємств.

Наприклад, у компанії «МЕТРО» працевлаштовано 60 % жінок і керівницями у загальній кількості є 73%. У політиках роботи з персоналом прогресивні працедавці та працедавчині сприяють розвитку «відповідального татівства». В ІТ-кампаніях з року в рік збільшується частка жінок, які працюють на технічних спеціальностях, та впроваджуються ініціативи з підтримки жіночого лідерства. Торкнулися під час дискусії й актуальної теми витоків та наслідків гендерно зумовленого насильства.

Наприкінці заходу пролунав символічний дзвін, який з одного боку завершив дискусію, а з іншого став частиною своєрідного нагадування про необхідність подолання проявів гендерної нерівності.

Проведення акції у містах України стало можливим завдяки співпраці між Мережею Глобального договору ООН в Україні та проєктом «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що реалізується організацією Пакт за підтримки Міністерства закордонних справ Канади. у бізнесі .