Загальні збори Жіночого консорціуму України

Загальні збори Жіночого консорціуму України

12-13 грудня 2019 року у Києві 22 представниці жіночих організацій-членів ВГО «Жіночий консорціум України зібралися на розширені загальні збори з метою перегляду стратегії та спільного визначення пріоритетних напрямків роботи консорціуму на наступний робочий рік.

Зустріч стала з одного боку приводом для обговорення поточної діяльності, а з іншого – можливістю отримання нових знань та обміну досвідом. Багаторічна взаємодія жіночих організацій консорціуму стала знову для всіх учасниць ресурсом підтримки та зміцнення існуючих зв´язків.

Так, згадуючи під час зустрічі хронологію подій діяльності Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України» до сьогодні, учасниці ще раз впевнилися у важливості спільної роботи. Від заснування консорціуму в 2001 році вдалося реалізувати 70 проєктів, спрямованих на вирішення соціально важливих проблем стосовно дотримання прав жінок та дітей. Кількість реалізованих проєктів є реальним доказом потужності організації.

На сьогодні членами Жіночого консорціуму є 15 обласних осередків та 25 жіночих громадських організацій практично в кожній із областей України. Це місцеві та регіональні незалежні жіночі ГО, які працюють над вирішенням таких пріоритетних питань:

  • запобігання домашньому насильству та насильству над дітьми;
  • протидія торгівлі людьми, зокрема жінками та дітьми;
  • надання рівного доступу жінок до прийняття рішень;
  • подолання гендерних стереотипів.

Обговорюючи актуальність цих соціальних тем, представниці організацій дійшли певних висновків. У сучасних умовах України для діяльності ГО існує багато викликів: від нестабільності фінансового забезпечення до відсутності мотивації до змін у самих українок. Як може ефективно реагувати ЖКУ на подібні труднощі? Спільно знаходили відповіді, дискутували та вносили конкретні пропозиції.

Важливою для учасниць стала й звітна інформація, яку представила новообрана голова ЖКУ – Оксана Москаленко, яка розповіла про діяльність консорціуму у році, що минає, структуру ЖКУ та особливості господарської діяльності

Наприкінці зборів учасниці говорили про плани: залучення до діяльності молоді, привернення уваги до діяльності консорціуму, а також організаційний розвиток. Координаторки ЖКУ взяли до роботи змістовні пропозиції від досвідчених членкинь жіночих організацій, щоб на робочих нарадах доопрацювати та запропонувати ефективні форми реагування на сучасні виклики.