
14 грудня у Майстерні гендерночутливого вчительства» завершилися тренінги для майбутніх експертів та експерток, в яких взяли участь представниці та представники 24 освітніх заклади.
«Я відкрила для себе, що тема гендеру нескінченна, адже йдеться про людське суспільство. Зрозуміла, що все тільки починається», «Дійсно, гендер – це цікаво, важливо і для всіх», «Навчання відбувалось на одному диханні» – такими відгуками закінчилися три дводенні тренінги, у програму яких були включені різноманітні теми.
Хто такі гендерні шкільні експерти та експертки? Які функції вони мають виконувати? Які види діяльності здійснювати? Якими інструментами в цій діяльності користуватися? На ці та інші запитання шукали разом відповіді учасники та учасниці тренінгової програми.
Серед теоретичних питань, що були підняті до ознайомлення – «Фемінізм. Чому його не варто боятися?», «Феміністська педагогіка», «Гендер. Культура. Релігія», «Сексуальність як складова особистості людини». У практичній площині – знайомство із інструментами гендерного аудиту та складання уроку на засадах феміністської педагогіки.

Під час сесії «Форми і методи просвітницької діяльності» майбутні експертки та експерти ознайомлювалися із формами роботи, що можуть бути використані при проведені просвітницьких заходів з різними цільовими аудиторіями: вчительством, батьками, дітьми різних вікових категорій. Для них були проведені екскурсії до Музею жіночої та гендерної історії, гра «Крізь скляну стелю», квіз на платформі «Kahoot.it». Звісно, що два дні – занадто мало, аби опанувати необхідний обсяг інформації. Передбачається, що майбутнє експертне коло під методичним супроводом тренерської команди Центру гендерної культури працюватиме у власних навчальних закладах і в березні презентує результати власних наробок та поділиться надбаним досвідом.
