
Як зазначає ООН Жінки (структура Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок), жінки і чоловіки відчувають військові конфлікти по-різному. Це означає, що говорячи про такі відмінності, потрібно знати та пам’ятати, що і військові, і мирне населення у конфлікті можуть потерпати по-різному, мати різні потреби і відчувати різні наслідки.
Крім того, жінки відіграють важливу роль у запобіганні та врегулюванні військових конфліктів та у побудові миру. Для того, аби показати цю роль, зробити її видимою Музей жіночої та гендерної історії ініціював проєкт «Жінки на захисті миру та безпеки».
Мета проєкту – забезпечення доступу широких кіл Інтернет-спільноти до тематичних онлайн-ресурсів музею та підвищення їхньої обізнаності щодо ролі жінок у миротворчій діяльності та безпеці.
Експозиція матиме великий обсяг різноманітної інформації та фотоматеріалів.
Розділи експозиції:
- Історична довідка
- Міжнародні організації
- Міжнародні та національні документи
- Внесок міжнародних жіночих організацій у розбудову миру
- Українські жіночі організації та рух за мир та безпеку
- Нобелівськи лауреатки миру
Проєкт «Жінки на захисті миру та безпеки» впроваджується ГО «Центр гендерної культури» за підтримки Міжнародної мережі PWAG та Харківської обласної фундації Громадськаальтернатива».