
Цьогоріч виповнилося 15 років феміністичній міжнародній ініціативі, що покликана привернути увагу громадськості до ролі та місця жіноцтва в історії. «Жіноча історична ніч» – це захід, який вперше відбувся 2006 р. в норвезькому місті Берген, а потім ініціативу підтримали по всьому світі.
Суть події полягає в тому, що 8 травня о 20.00 в центрі великих та малих населених пунктів збирається спільнота активних жінок з плакатами або роздруківками фото видатних жінок, про внесок яких мало згадується в сучасному світі. В деяких країнах зазначена подія має навіть топонімічний вплив.
Центр гендерної культури минулого року підготував спеціальні постери про видатних харків’янок, які були поширені на вулицях Харкова. Цього року подія пройшла онлайн і розпочалася вона із вступної зустрічі на платформі ZOOM. Майже 20 учасниць, серед яких були не тільки представниці Харківщини, а й інших міст України, за допомогою координаторки освітніх програм Центру Світлани Губіної, познайомилися з витоками та особливостями події.
Також корисним було включення до ефіру відомої феміністки з Барселони Любави Малишевої, яка роз’яснила суть акції на прикладі власних активностей. З її слів, основний меседж заходів полягає в тому, що ця акція є жіночою інтернаціональною, пацифістською, гуманістичною та протипатріархальною. І в європейських країнах ця подія приносить плоди: жінок, які зробили власний внесок в історію, згадують, називають або перейменовують на їх імена вулиці та інші громадські об’єкти.
Після онлайн-спілкування, рівно о 20.00 у соціальних мережах розпочався своєрідний флешмоб. На власних сторінках учасниці події «Жіночої історичної ночі» розпочали публікувати фото видатних жінок, чий внесок був неоціоненним, з їх біографічними дописами. Кожна публікація супроводжується хештегами #womenshistoricnight та #жіночаісторичнаніч, за якими можна побачити розповіді про жінок та відкрити нові сторінки жіночої історії.
Центр гендерної культури дякує всім небайдужим, хто долучилися до онлайн-акції.