Жіноча історія у бісері/ Beading the Womantory на виставці «Craft. Business & Hobby»

5. Жіноча історія 419 -21 травня 2017 р. вперше у Харкові, у виставковому центрі «Радмір Експохол» відбулася XVI Виставка рукоділля «Craft. Business & Hobby» та IV Салон ляльок і ведмедиків «Модна лялька», що була зорганізована Юрієм Шуманським та журналом «Модне рукоділля».

На виставці було презентовано унікальний авторський арт-проект «Жіноча історія у бісері»/ «Beading the Womantory», який придумала учасниця та випускниця програм Центру гендерної культури Марія Щербина.

Мета арт-проекту «Жіноча історія у бісері»/ Beading the Womantory – проявити й показати обличчя вчених, художниць, письменниць, правозахисниць – жінок, які зробили вагомий внесок у розвиток науки, мистецтва, літератури, але іноді залишилися маловідомими, або й зовсім не відомими.

На полотні, зображеному у формі стародавнього молюска амоніту розміщаються портрети героїнь, а між ними розміщуються зображення їхніх досягнень, сплетені з бісеру руками понад 20сучасних майстринь з різних країн світу. Так учасниці проекту долучаються до «розфарбування» минулого та беруть участь у плетінні сучасної історії.  

Готовий проект «Жіноча історія у бісері»/ «Beading the Womantory» стане експонатом Музею жіночої та гендерної історії. Взагалі ідея проекту в тому, аби підтримати міжнародну кампанію #Save Gender Museum, що має на меті збереження єдиного в Україні гендерного музею.

5. Жіноча історія у бісері 3

Організаторами виставки «Craft. Business & Hobby»  було надано можливість Центру гендерної культури презентувати не тільки  проект «Жіноча історія у бісері»/ «Beading the Womantory», але й друковану продукцію та проекти Центру гендерної культури та міні-виставу, що підготували випускники та випускниці Gender school-3, які теж захотіли підтримати кампанію Save Gender Museum.

Більш детально про проект:
http://www.genderculturecentre.org/proekt-zhinocha-istoriya-u-biseri-beading-the-womantory/