
З’єднуючи фемінізми – проєкт, спрямований на розвиток діалогу та співпраці між гендерними організаціями, феміністськими та ЛГБТІК ініціативами Німеччини та країн пострадянського простору. Проєкт складається із семінарів у країнах-учасницях, роботи міжнародної команди над дослідницьким проєктом «Феміністські транслокальності» та його презентацій. Семінари сфокусовані на додатковій освіті активісток в галузі проєктного менеджменту та створенні контенту. В межах проекту також відбудуться публічні заходи, що інформуватимуть про феміністську історію, філософію та політику.
Цілі проекту:
- розвиток діалогу та співпраці між гендерними організаціями, феміністськими та ЛГБТІК*-ініціативами;
- побудова міжрегіональної мережі, що об’єднає феміністських художниць, кураторок, дослідниць та активісток;
- додаткова освіта активісток в галузі проєктного менеджменту та фандрайзингу;
- інформування про феміністську історію, філософію та політику в Німеччині та країнах пострадянського простору.
Про дослідницький проєкт «Феміністські транслокальності».
Феміністські спільноти існують транслокально — однаково спрямовані імпульси виникають незалежно один від одного в різних куточках світу. На початку 1990-х років кіберфемінізм виник в межах австралійської групи VNX matrix і російського Кіберфемінклубу. З існуванням таких неочікуваних просторових конфігурацій, зв’язки феміністських рухів у часі буває складно вибудувати навіть у межах однієї локальності. Коли історія фемінізму описується крізь парадигму «хвиль», локальна специфіка феміністського руху США постає в якості універсальної парадигми. Втім, історія феміністських рухів в інших частинах світу не вкладається в логіку «хвиль». Наприклад, свої особливості розвитку фемінізму має Східна Німеччина та країни пострадянського простору.
Як описувати історію фемінізму інакше, з урахуванням місцевих особливостей?
Як вибудовуються генеалогії феміністської науки, мистецтва, активізму в Німеччині та на пострадянському просторі?
Як описувати ці історії, включаючи туди властиву для сучасного фемінізму чутливість до множинних нерівностей?
У дослідженні цих тем візьмуть участь феміністські художниці, дослідниці, активісткам із пострадянських країн.
В межах проєкту будуть підтримані декілька самостійних проєктів учасниць з різних країн, а також колективний зін «Феміністські транслокальності». Заявку на участь в зіні можна подати до 10 травня.
https://docs.google.com/document/d/1nYtrf0lCfOX5xFnFzZ1DK9jgtC18hT728yqu_jYxRJs/edit
Проєктом передбачено проведення різноманітних активностей у країнах-учасницях: семінарів-резиденцій, воркшопів, творчих лабораторій, перфомансів тощо в яких візьмуть участь активістки, художниці та дослідниці, об’єднані в своїй діяльності цінностями фемінізму.
У рамках проєкту у Харкові 13-16 серпня відбудеться семінар-резиденція, під час якого буде презентовано виставку «Фемінізм є…». Намагаючись говорити просто про складне, авторки, які створюватимуть виставку, будуть шукати відповіді на запитання:
- Які вони феміністські цінності?
- Хто такі феміністки та про-феміністи?
- Яким би було суспільство, якщо б не існувало фемінізму?
- Якою є історія фемінізму у світі, Європі, на пострадянському просторі та Україні?
Заявка на участь у розробці виставки https://docs.google.com/forms/d/1TjMMco1Oc-jTlLgnLcvrb2s0ohqMRoAOswItFnZSXsc/viewform?edit_requested=true
Кількість робіт не обмежена. 20 учасниць отримають фінансування на поїздку до Харкова та участь у семінарі і презентації виставки.
Дедлайн для готових робіт – 20 липня 2020 р.
Відкриття виставки супроводжуватиметься семінаром з проєктного менеджментру та художньою лабораторією.
Продукти, створені під час реалізації проєкту будуть передані на збереження у Музей жіночої та гендерної історії. Он-лайн версію виставки буде розміщено у віртуальній версії музею.
Проєкт реалізується громадською організацією Dekabristen за фінансової підтримки Міністерства зарубіжних справ Німеччини.
Партнер у Харкові – Центр гендерної культури.
