
Тема насильства була і є важкою для обговорення. Традиційно вона замовчувалась, але сьогодні вона стає більш видимою завдяки суспільному обговоренню. Приверненню уваги до теми слугує Всесвітня кампанія «16 днів проти насильства», до якої щороку приєднується Україна. З 25 листопада до 10 грудня державні, громадські організації, благодійні фонди та небайдужі громадяни та громадянки об’єднують зусилля у напрямку роботи з підвищення обізнаності суспільства та вжиття дій з попередження проявів насильства.
Цьогоріч Центр гендерної культури розпочав кампанію 22 листопада відкриттям тематичної виставки «Зрозуміти, щоб припинити». За ініціативи активістки, арткураторки, художниці-декораторки Іви Стишун десять мисткинь надали для заходу творчі роботи, що слугували зашифрованими посланнями з важкої теми.

Основна ідея виставки, на думку кураторки, полягає у припиненні власної байдужості до важкої теми. Інсталяція у вигляді домашньої кімнати вказує на зосередженість насильства в обмеженому просторі. Виходити за встановлені межі колового мовчання й відкривати вікна-провідники для зміни навколишньої ситуації – такою має бути суспільна позиція.
Творчий проєкт об’єднав незнайомих між собою учасниць. Художниці Ірина Бережна, Літіція Марушко, Тетяна Несмєянова, Валентина Однолько, Поліна Кузнєцова, Віолетта Терлига, Хельга Ясеновська, Ольга Скоробогатова, Олександра Тільдас представили на виставці власне бачення теми насильства крізь художні образи.

Після відкриття виставки її гості стали свідками «живих» історій. Відверті розповіді героїнь, які свого часу були жертвами насильства, викликали в аудиторії емоції співчуття та нетерпимості до суспільної проблеми.
Виставка «Зрозуміти, щоб припинити» працюватиме в Центрі гендерної культури до 15 грудня й чекатиме всіх бажаючих.