Гендерний аудит міського простору м. Мерефа

Гендерний аудит міського простору

ХОГРЦ/Центр гендерної культури з 13 липня став однією з 13 організацій, що отримали перемогу у конкурсі на фінансування короткострокових ініціатив від Асоціації міст України. Головним критерієм у відборі громад-членів АМУ було дотримання в заявках загальної концепції, спрямованої на сприяння участі жінок у місцевому економічному розвитку.

Ініціатива Центру гендерної культури реалізовуватиметься спільно з Мереф’янською міською радою. В ході реалізації проєкту планується підвищити рівень безпеки та комфорту міського простору м. Мерефа для жінок, людей з інвалідністю, батьків з дітьми, людей похилого віку.

Основні завдання проєкту включатимуть:

  • визначення ступеня задоволеності потреб у безпеці та комфорті різних верств населення;
  • дослідження об’єктів міської інфраструктури на предмет їхньої доступності та гендерної чутливості;
  • моніторинг зовнішньої реклами на наявність сексистського контенту;
  • розроблення плану дій щодо підвищення рівня гендерної чутливості міського простору.

Наприкінці короткострокового проєкту очікується, що буде розроблено та апробовано методику проведення гендерного аудиту міського простору, а також створено мапу гендерночутливих об’єктів міста.

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ГЕНДЕРНОГО АУДИТУ МІСЬКОГО ПРОСТОРУ

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО ГЕНДЕРНОГО АУДИТУ М. МЕРЕФА

Реалізація ініціативи відбувається за підтримки Асоціації міст України в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст», який впроваджує Федерація Канадських муніципалітетів (ФКМ) за підтримки МЗС Канади.