ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог – проект продовжується

ВПО та приймаючі громади

У 2017 р. в чотирьох областях України за підтримки  фонду Стюарта Чарльза Мотта Українським жіночим фондом у співпраці із партнерськими організаціями: ГО «Інформаційно-просвітницький центр «Вісь» (Вінниця»), Херсонським обласним центром «Успішна жінка» (Херсонська область), ГО «Жіночий інформаційно-координаційний центр» (Дніпро), Центром гендерної культури (Харків) успішно реалізовувався проект «ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог».

Восени 2018 р. розпочалася друга фаза проекту. Його мета – не тільки підсумувати та проаналізувати набутий досвід, але й зміцнити ініціативні групи, сприяючи співпраці ВПО з приймаючими громадами та місцевою владою, підтримати створення організацій ініціативних груп  та адвокатувати права ВПО на місцевому рівні. Проектом передбачено організацію обмінних візитів у партнерські міста, навчання та реалізацію проектів ініціативних груп, що сприятимуть основній меті проекту.

Першим містом, що прийняло  три партнерські організації з Дніпра, Херсону та Харкова стала Вінниця. Три інформаційні, незабутні, насичені спілкуванням, новими знаннями та ідеями  дні. На тренінгу «Права людини. Протидія дискримінації за ознаками СОГІ» йшлося  про Загальну декларацію прав людини, гендерні питання, недискримінацію, гідність, свободу – про те, що дає  можливість людині відчувати себе людиною. У програмі візиту – зустрічі із  волонтеркою Корпусу Миру, представницями та представниками інших громадських організацій, поїздка до реабілітаційного центру для людей з вадами опорно-рухового апарату «Гармонія», який облаштований за всіма стандартами та потребами людей з інвалідністю та може претендувати на звання взірцевого центру реабілітації та, дійсно, є гордістю Вінниці.

В середині листопада учасниці здійснили поїздку до Херсону, де відбулось навчання основам стратегічного планування для ініціативних груп ВПО, що було зорганізовано членкинями ГО Херсонський обласний центр «Успішна жінка». Ціль, місія, внутрішні цінності, аналіз – розгляд всіх цих понять неодмінно допоможе покращити роботу ініціативних груп, зробити її більш ефективною та результативною. Проведення круглого столу другого дня дозволило поділитися досвідом, враженнями від проекту, підняти  найактуальніші проблеми ВПО та почати діалог із органами влади. А ще  зустріч із керівництвом ГО «Громадський центр «Нова генерація» та  відвідання виставки творчих робіт членкинь ГО «Успішна жінка».

На черзі поїздка до Дніпра. А вже 10 грудня – День прав людини та останній день Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» партнерок з трьох міст зустрічатиме Харків.

Харківська команда під час робочих зустрічей планує програму візиту, під час якої відбудеться круглий стіл «Шляхи відновлення порушених прав нових мешканок  приймаючих громад» за участі активісток проекту та запрошених гостей, які опікуються питаннями прав ВПО у Харківській області, а також тренінг для учасниць проекту «Застосування медіації, діалогових практик та навичок ефективної комунікації з метою сприяння співпраці ВПО з приймаючими громадами та місцевою владою».