14 жовтня захисники та захисниці України відзначають професійний день

Опубліковано deenmarti на

14 жовтня захисники та захисниці України відзначають професійний день

2022 рік є надскладнишим за всю історію незалежної України. Війна росії проти України принесла багато горя в українські родини. Щодня лунають повітряні тривоги, які сповіщають про небезпеку. Проте кожний та кожна в країні відчувають, що їх боронять Збройні сили України, у лавах яких служать надійні захисники та захисниці держави.

14 жовтня відзначається День захисників та захисниць України. Офіційна зміна назви визначного Дня відбулася у минулому році, що вкотре підкреслило роль, що відіграють не тільки чоловіки, але й жінки у сфері захисту країни. Відповідно до Статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»: «Жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі), що включає прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі та дотримання правил військового обліку».

Згідно інформації, що була оприлюднена 23 липня на Другому саміті перших леді та джентльменів, на передовій зараз несуть службу понад 5 000 жінок. Загалом у Збройних Силах України близько 50 тисяч військовослужбовиць, які фахово забезпечують діяльність та обороноздатність української армії. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр також зауважила, що за цифрами Україна має один з найбільших показників кількості жінок у Збройних Силах серед країн-членів НАТО. І ці факти ще раз доводять, що роль жіноцтва в армії є потужною й видимою. Щодня жінки на рівні з чоловіками у надважких умовах виконують військову службу, боронячи українські землі від ворожого вторгнення й звільняючи кілометр за кілометром українські території. В цей день для захисників та захисниць України – побажання незламності, завзятості та здоров’я. А головне – Перемоги та Миру!

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Заповнювач аватара

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підсилюємо коаліцію «Харківщина 1325»

Термін упровадження:
12 жовтня 2023 р. — 11 жовтня 2024р.

Донор: Уряд Королівства Нідерландів через Український жіночий фонд (УЖФ).

Мета: посилення спроможності коаліції «Харківщина 1325» через залучення до її діяльності структур сектору безпеки й оборони, які працюють у Харківській області.

Завдання:

  • налаштувати надійну комунікацію із 5 структурами сектору безпеки й оборони — ДСНС, ДПСУ, Національною поліцією, СБУ та прокуратурою;
  • провести 5 тренінгів, присвячених Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та Національному плану дій 1325 (НПД), його локалізації;
  • надавати індивідуальні консультації представникам обраних структур із питань розробки внутрішніх політик, локалізації НПД, проведення гендерних аудитів тощо;
  • укласти 5 меморандумів про співпрацю з обраними структурами;
  • залучити їх до постійної співпраці та участі в коаліції «Харківщина 1325».