Онлайн-виставка “Le Prime”

У залі яка названа на честь першої інженерки Італії Емми Страда в Політехнічному університеті Турина відкрилася онлайн-виставка, результат тривалого проєкту дослідницької групи до складу якої увійшли: др. Маргеріта Бонджованні, проф. Клаудія Де Джорджі, проф. Аріанна Монторсі, Др. Марія Щербина, харків’янка, запрошена лекторка Центру гендерної культури, доцентка СНУ ім. В. Даля Др. Франческа Джервазіо за допомогою Др. Луки Фальцеа та Грети Темпорін.
Онлайн-виставка “Le Prime” має на меті:
- сприяти розумінню жіночої історії в Політехніці, надаючи всебічний огляд біографій та професійної кар’єри одинадцяти перших – науковиць, дослідниць, професорок, які зробили значний внесок в різні інженерні галузі протягом 19-го і 20-го століть;
- висвітлити виклики й тріумфи перших видатних випускниць університету, помістивши їхній досвід у глобальний контекст Womantory або HerStory, коли таймлайн історії поданий крізь призму жіночих винаходів, наукових результатів, прав та досягнень жінок.
- підвищити видимість і визнання досягнень жінок у галузях STEM, надати натхнення та орієнтири для майбутніх поколінь, а також сприяти більш інклюзивному та різноманітному розумінню історії та суспільства як для студентства і академічної спільноти, так і для широкої громадськості.
0 коментарів