+38 (050) 608-66-64 пн. - пт 10:00 - 18:00

ГО “Центр гендерної культури”

Харківську обласну громадську організацію «Харківський обласний гендерний ресурсний центр» (ХОГРЦ) створено у 2008 р.

Місія організації: популяризація в українському суспільстві ідей гендерної рівності та сприяння зміні стереотипів щодо соціальних ролей жінок і чоловіків через неформальну гендерну просвіту.

Основним напрямом діяльності є гендерна просвіта та інформування широких кіл громадськості через створення та розвиток Центру гендерної культури як інноваційного майданчика.

З 2009 р. організація реалізує довгостроковий інноваційний проект «Створимо музей про себе!», метою якого є започаткування та розвиток першого та єдиного в Україні Музею жіночої та гендерної історії – Gendermuseum. На сьогодні колекція Музею нараховує більш ніж 3000 експонатів. Експонати та експозиції Музею використовуються для просвітницької діяльності для привертання уваги до різноманітних гендерних проблем і підвищення рівня гендерної чутливості та гендерної культури різних аудиторій.

У 2012 р. ХОГРЦ ініціювала створення Центрів гендерної освіти у вишах Харкова, які пізніше об’єдналися у Всеукраїнську мережу осередків гендерної освіти, що успішно працює над впровадженням гендерного підходу у систему вищої освіти. ХОГРЦ координував діяльність мережі до 2015 р. Сьогодні Мережа об’єднує 30 осередків, які розташовані у різних регіонах України.

У 2016 р. за підтримки European Endowment for Democracy ХОГРЦ заснував Центр гендерної культури як хаб гендерних ініціатив у Харкові і на сході України. У просторі Центру було проведено понад 1200 заходів регіонального, національного та міжнародного рівнів, в яких взяли участь близько 8 тис. осіб.

У 2016 р. Центр започаткував об’єднання громадських організацій – Харківську платформу «Культура рівності». Платформа включає 15 організацій, які поділяють цінності гендерної рівності та займаються їх просуванням доступними їм способами.

У 2017 р. ХОГРЦ ініціював партнерський проект (спільно із Харківською гуманітарно-педагогічною академією) «Гендерний відкритий університет», направлений на гендерну просвіту представників та представниць соціальної сфери та громадського сектору.

У ювілейний 2018 р. за підтримки Європейського Союзу Центр гендерної культури був урочисто відкритий у новому просторі із Музеєм жіночої та гендерної історії у складі.

У 2021 р. ХОГО “ХОГРЦ” проходить перереєстрацію та змінює назву на “Громадська організація “Центр гендерної культури”.

Сьогодні Центр гендерної культури системно працює та розвивається як:

  • інноваційний центр неформальної інтерактивної гендерної освіти, в основі якого лежить ідея Lifе Long Learning — навчання протягом життя;
  • інкубатор гендерних проектів;
  • інформаційно-методичний та ресурсний центр у сфері забезпечення гендерної рівності;
  • тренінговий центр з підготовки тренерського складу у сфері забезпечення гендерної рівності, запобігання гендернообумовленому насильству;
  • гендерний коворкінг;
  • майданчик для обміну кращими національними та міжнародними практиками у сфері забезпечення гендерної рівності;
  • місце міжкультурної комунікації, в якому зарубіжні гості Харкова можуть отримати інформацію про гендерні трансформації, що відбуваються в Україні, про український жіночий та феміністичний рух, про діяльність НГО.

Центр гендерної культури працює з широким спектром цільових аудиторій, серед яких учнівство, студентство, вчительство, підприємниці, лідерки, в т. ч. ОТГ, жінки, які працюють у громадському секторі, жінки ВПО, жінки з інвалідністю, жінки з діаспор.

Центр гендерної культури співпрацює із Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською міською радою, Міжнародною асоціацією жіночих музеїв (IAWM), Українським жіночим фондом, громадськими організаціями «Агенція змін «Перспектива», «Сучасна жінка», Гендерним інформаційно-аналітичним центром «Крона» та іншими громадськими організаціями Харкова, України, Польщі, Швеції в тому числі, об’єднанням юристок «ЮрФем», організаціями, що працюють з ЛГБТІ-спільнотою, а також у сфері запобігання домашньому насильству, надаючи підтримку діяльності на інформаційних ресурсах організації.

Центр гендерної культури є членом Гендерної стратегічної платформи, Платформи «Рівні права та можливості», Всеукраїнської мережі гендерних осередків ВНЗ, ВГО «Жіночий консорціум України». На www.gender.at.ua розміщуються звернення та листи громадських організацій та збираються підписи до них.

СТАТУТ ЦЕНТРУ ГЕНДЕРНОЇ КУЛЬТУРИ

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ХАРКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГЕНДЕРНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР» У 2021 р.

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ХАРКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГЕНДЕРНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР» У 2019 р.

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ХАРКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГЕНДЕРНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР» У 2018 р

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.