Місяць жіночої історії нон-стоп

Марафон різноманітних інформаційних, культурних, просвітницьких заходів, присвячених вшануванню жінок та їх внеску в історію  стартував  попри сурову весняну погоду. Вже другий рік поспіль, враховуючи досвід міжнародних феміністичних ініціатив, команда Центру гендерної культури ініціює проведення Місяця жіночої історії, що розпочався 1 березня прес-конференцією http://www.genderculturecentre.org/pres-konferenciya-z-nagodi-pochatku-mis/.

Цього року ініціатива вийшла за межі Харкова. 1 березня у Львівському історичному музеї за участі Музею жіночої та гендерної історії було організовано та проведено лекцію “Участь жінок у бойових діях протягом 100 років (на території України)”, а члени Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ долучилися до е-мобу #пишемо_про_жінок.
Під такою ж назвою 2 березня пройшов круглий стіл, присвячений жіночій історії, під час якого Харківські члени Всеукраїнської мережі  обговорювали  просвітницькі заходи, що запропонував до проведення Центр гендерної культури. Вони опрацювали гру «Крізь скляну стелю» з тим, щоби проводити її у власних ВНЗ, підтримали та долучилися до проведення  просвітницької кампанії «Вітаємо з Міжнародним днем прав жінок», для якої Центр гендерної культури розробив вітальну листівку.

Вітальна листівка разом із постерами «Правда про 8 березня» та постерами з фемінітивами «Вона» також була передана учасницям та учасникам тренінгу «Інструменти підвищення гендерної чутливості в суспільстві та розвиток лідерських якостей жінок», що був проведений Центром гендерної культури у партнерстві із Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, в якому взяли участь 50 спеціалістів/спеціалісток місцевих структурних підрозділів державних адміністрацій, виконкомів міст та об’єднаних територіальних громад, які несуть відповідальність за впровадження гендерної політики на місцях  http://www.genderculturecentre.org/trening-instrumenti-pidvishhennya-gen/.              .

У співпраці з дослідницями Харківського історичного музею ім. М. Ф. Сумцова та Харківського літературного музею були проведені тематичні заходи «Від еврики  до ейфорії: жінки-науковиці» та «Жіноча маніфістація в кав’ярні Пока»,  спрямовані на висвітлення маловідомих фактів про долі інколи знаних, а інколи несправедливо забутих жінок.

Продовжувалося проведення екскурсій до Музею жіночої та гендерної історії для різних груп.

Приємним моментом  цього року стало підвищення  зацікавленості громадськості та зростання обізнаності щодо жіночої історії, про що свідчать  чисельні публікації в електронних виданнях та сюжети на телебаченні.

https://www.youtube.com/watch?v=QIzZW9MSwyM&list=PLaDTCIj8owQ7vcFKbmPV4ETlOvEjuADBA

Членкині Центру взяли участь у заходах Тижня жіночої солідарності, підтримали їх інформаційно, друкованою продукцією та виставкою «Тортури, що створило людство для жінок».

Ті, хто ще не долучився до Місяця жіночої історії можуть зайти на календар подій Центру гендерної культури і обрати цікавий для себе захід або приєднатися он-лайн до акції #пишемо_про_жінок та збагатити своєю розповіддю колекцію Музею Жіночої та гендерної історії http://gendermuseum.com/.

Подробиці акції: http://www.genderculturecentre.org/misyac-zhinochoi-istorii-2/