
Жіночі сторінки історії, в т. ч. й ті, що пов’язані з історією науки, з науковими дослідженнями та досягненнями, залишаються маловідомими.
Наука і гендерна рівність – невід’ємні елементи процесу досягнення цілей сталого розвитку. За останні роки світове співтовариство досягло значних успіхів у справі залучення жінок і дівчат у науку, але, внаслідок існуючих у суспільній свідомості стійких гендерних стереотипів, вони досі стикаються з обмеженнями у цій сфері.
Ось чому Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 р. було запроваджено святкування Міжнародного Дня жінок та дівчат у науці.
Як зазначено в резолюції, свято засноване «для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат».
Уперше цей день відсвятковувся 11 лютого 2016 р.
Для того, аби зробити жінок видимими, відзначити їхню роль та наукові досягнення, представниці та представники феміністичної спільноти, громадських організацій, дослідниці-активістки розробляють різноманітні арт-проекти.
Центр гендерної культури збирає та зберігає ці проекти у створеній для цього Скарбничці:
- арт-проект «Ах умна!»;
- арт-проект Urban Forms Center «Модерністки»;
- відео-проект «Нобеліантки».
Власні проекти Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії, присвячені внеску жінок у розвиток науки:
- Жінки в ІТ,
- Видатні жінки у науці – книжкові закладки
- Фільми про жіночі сторінки історії
- Нобеліантки – віртуальна експозиція у Музеї жіночої та гендерної історії
- Винахідниці – віртуальна експозиція у Музеї жіночої та гендерної історії
- Творчі жінки – віртуальна експозиція у Музеї жіночої та гендерної історії
- Подкаст До дня жінок та дівчат в науці