11 лютого – Міжнародний день жінок та дівчат у науці

Жіночі сторінки історії, в т. ч. й ті, що пов’язані з історією науки, з науковими дослідженнями та досягненнями, залишаються маловідомими.

Наука і гендерна рівність – невід’ємні елементи процесу досягнення цілей сталого розвитку. За останні роки світове співтовариство досягло значних успіхів у справі залучення жінок і дівчат у науку, але, внаслідок існуючих у суспільній свідомості стійких гендерних стереотипів, вони досі стикаються з обмеженнями у цій сфері.

Ось чому  Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 р. було  запроваджено святкування Міжнародного  Дня жінок та дівчат у науці.

Як зазначено в резолюції, свято засноване «для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат».

Уперше цей день відсвятковувся 11 лютого 2016 р.

Для того, аби зробити жінок видимими, відзначити їхню роль та наукові досягнення, представниці та представники феміністичної спільноти, громадських організацій,  дослідниці-активістки розробляють різноманітні арт-проекти.

Центр гендерної культури збирає та зберігає ці проекти у створеній для цього Скарбничці:

Власні проекти Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії, присвячені внеску жінок у розвиток науки: