
«…Його не завжди можна побачити, бо результати приховуються від сторонніх очей під страхами та почуттям сорому»
Розмовляти з дітьми та молоддю про насильство – справа делікатна, та потребує особливого такту і поваги до почуттів, тому методики роботи збираються по краплинам, щоб потім використовувати та поширювати найбільш успішні практики.
Цього року заходи Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства щодо жінок» розпочалися прес-конференцією та демонстрацією фільму «Єдине коло», присвяченого людям з інвалідністю.
Тренерки Центру гендерної культури разом з пересувною виставкою «Зупинимо насильство», низькою інтерактивних бесід, лекцій, арт-майстерень та флеш-мобів охопили аудиторію щонайменше 500 учениць та учнів. Також були проведені ворк-шопи з креативних практик для викладацького складу та студентства педагогічних вузів, а також інтерактивний тренінг для працівників та працівниць патрульної поліції «Протидія насильству в сім’ї: як виявити та впізнати».
Найскладніше подолати ту проблему, яку важко впізнати. Ось чому роз’яснювальні матеріали для школярства цього року вийшли під гаслом «НІ – означає НІ!». 2 тисячі закладок про ненасильницьку комунікацію та протидію насильству з телефонами «гарячої лінії» та патрульної поліції були розповсюджені серед підлітків під час кампанії.
Прес-конференції, виступи на телебаченні, участь в круглих столах, дебатах та інших спільних заходах – ще один привід розірвати коло байдужого ставлення до проблеми насильства. Майже щодня представниці Центру гендерної культури брали участь в зустрічах з обговорення проблем гендернозумовленого насильства та його наслідків, побудови миру, підвищення рівня безпеки жінок та дівчат під час конфлікту та інших гендерних питань. Серед таких заходів: міжнародна зустріч «Феміністки в діалозі», ОБСЄ-кафе, спільна акція з протидії торгівлі людьми у Харківському міжнародному аеропорту, соціальний Форум інклюзивності, «Жива бібліотека», присвячена Дню прав людини.
Спільна дія та об’єднання зусиль покращують результат, тому інформація щодо активностей Центру та партнерських заходів позначалися хештегом #СуспільствоБезНасильства.
Велика подяка за сприяння в організації та проведенні заходів Департаменту сім’ї, молоді та спорту та Департаменту освіти Харківської міської ради, «Батьківському руху Харківщини», Харківській обласній бібліотеці для юнацтва та колегам, які не лише приєдналися до заходів Центру гендерної культури, а й впроваджували власні флешмоби та акції на підтримку Всесвітньої компанії «16 днів проти насильства щодо жінок», серед яких: професорка ХДУХТ Світлана Руденко, вчителька та психологиня ЗНЗ № 125 Людмила Познєєва, директорка ЗНЗ №154 Алла Зуб, керівниця Центру гендерної освіти Харківського коледжу текстилю та дизайну Марія Щербина.