18 вересня Україна відзначала День батька

Щороку кожна третя неділя вересня стає датою, коли українське суспільство виказує свою особливу повагу батькам та зміцненню загальнолюдських сімейних і державних цінностей.

У Харкові День батька пройшов завдяки ініціативи Асоціації багатодітних сімей АММА за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту та Харківського міського центру дозвілля молоді Харківської міської ради. Цього року до його святкування долучилися члени харківської платформи «Культура рівності», зокрема Центр гендерної культури, ГІАЦ «Крона», ГО «Успішна жінка», EdCamp Ukraine.

Фотовиставка «Мій тато найкращій», фотопроект «Роль батька в тваринному світі», різноманітні майстер-класи, ігровий конкурс серед татусів, виступи спортивних та творчих колективів та призи від спонсорів створили святкову та дружню атмосферу відпочинку. Багато тих, хто у неділю відвідали  сад Шевченка казали, що ніколи не чули про День батька та із задоволенням долучалися до святкування.

Волонтерки та волонтери Центру гендерної культури пропонували дітям намалювати своїх татів та створили виставку з цих малюнків.

Поки діти малювали своїх татусів, ті змагалися за звання кращого батька в жартівному конкурсі, демонструючи фізичну форму, творчий хист, здібність бути справжнім  господарем.

Сучасна модель виховання хлопчиків в українському суспільстві  все ще містить багато стереотипних ролей: чоловік-годувальник, чоловік-захисник і т. ін., але все більше молодих родин будують індивідуальну модель родини, яка базуються на особистісних цінностях та пріоритетах її  членів. Нова листівка, що розробив Центр гендерної культури до Дня батька закликає саме до такого погляду на батьківство.