«See Another Side» («Побачити іншу сторону»)

6 вересня у Центр гендерної культури завітали Тімоте де Майяр – директор Альянс Франсез м. Харкова та Сесіль Морель  (Париж, Франція) – кураторка проекту «See Another Side» («Побачити іншу сторону»).

Відбулось знайомство із командою Центру та була досягнута домовленість про проведення на базі Центру творчої зустрічі з організаторами та організаторками проекту.

І вже 7 вересня ця зустріч відбулася.

У зустрічі взяли  участь  авторка ідеї проекту, керівниця Східноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Олена Розсказова, координатор проекту Сергій Гульчук, , кураторка проекту Cécile Adèle Morel  (Париж, Франція), авторки фоторобіт, які розповіли про ідею та історію проекту,  про плани щодо її майбутнього.

Проект «See Another Side» («Побачити іншу сторону») розповідає про життя ВПО, які переїхали із зони АТО у м. Харків:

1. «Будівництво: експериментувати і будувати заново». Сюди увійшли фото з ігрових кімнат волонтерських організацій, котрі мають важливе значення у поверненні наймолодшим ВПО дитинства і відволікають від психологічних травм, завданих бойовими діями та переміщенням. Ці приміщення не просто ігрові кімнати, а місця, де грають усі, вільний простір свободи, доступний для батьків і дітей.

2. «Арт-терапія: діяльність, яка очищує». Під час реабілітації сеанси арт-терапії, які зображені на фотографіях, активно сприяють особистому розвитку дітей. Вони дозволяють виразитися без слів, поділитися своїми переживаннями, відкритися, розкрити себе і трансформувати накопичений стрес.

3. «Шкільна допомога». Організації, що працюють з ВПО, проводять освітні курси і безкоштовні програми для дітей та молоді. Деякі діти-переселенці важко адаптуються, не завжди добре інтегруються у нових класах, що заважає розумінню шкільного матеріалу. Вчителя-волонтери допомагають дітям духовно зростати і відновити віру в себе. Саме це і зображено на знімках.

4. «Вулиця і гуманітарна допомога». Втеча від війни є лише першим кроком. Новою проблемою, з якою стикаються ВПО, є пошук житла, засобів для існування, намагання інтегруватися та розпочати нормальне життя. При цьому першорядне значення має гуманітарна допомога. Автори фото відобразили, який саме вигляд може мати процес її видачі.

5. «Бізнес для всіх». Відновлення професійного життя є вирішальним та дуже нелегким завданням. Такі проекти, як «Новий відлік», надають допомогу ВПО у відкритті та продовженні власного бізнесу і досягненні професійного успіху. На фото можна побачити переселенців та волонтерів у соціальному бізнес-просторі IDP Business Space під час вручення сертифікатів про успішне проходження навчального курсу в рамках проекту Новий відлік з працевлаштування ВПО.

Заходи в рамках виставки будуть продовжені. Так, учасники проекту «See Another Side» вже у жовтні проведуть майстер-класи для дітей-переселенців Харкова, які потім будуть фотографувати місто, як вони його бачать, а 15 вересня  відбудеться круглий стіл «Розбудова толерантності через діалог: роль жінок ВПО». Організатори столу Східноукраїнське відділення Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві із Центром гендерної культури.