365 жіночих історій Харкова

365 жіночих історій Харкова

Про історію м. Харкова та Харківщини, відомих іменами славнозвісних  історичних, громадських діячів,  науковців й винахідників, освітян та культурних діячів, героїв війн та праці написано багато книжок, складено путівників, видано альбомів. Але, на превелику жаль, в цих книжках жіночу історію представлено дуже обмежано.

Жіночі сторінки м. Харкова – одного з найбільших наукових, освітніх, промислових, мистецьких центрів так само, як жіночі сторінки української й світової  історії майже не висвітлені в літературі, в дослідницьких проектах, в Інтернеті.

Імена жінок, які зробили значний внесок в історію не лише міста, але й дореволюційної Росії, Радянського Союзу, незалежної України, їх роль у розвитку науки й культури, освіти й промисловості не знайшли відображення у пам’ятниках, назвах вулиць та площах міста.

У 2019 р. Харків відзначає 365 річницю від дня заснування.

В ознаменування цієї дати, у рамках Місяця жіночої історії  Центр гендерної культури розпочав проект  “365 жіночих історій Харкова”. Проект стане своєрідним пам’ятником всім жінкам,  чиї імена в той чи іншій спосіб пов’язані із Харковом:  народилися, жили, навчалися, працювали, творили та вже пішли з життя, але своїм життям та творчістю вписали багато славних сторінок в історію Харкова та України.

Основні етапи проекту:
березень-квітень – збір і опис історій; 
травень – обробка надісланих історій та підготовка матеріалів до виставки;
червень-серпень – оформлення виставки і підготовка книги;
23 серпня (орієнтовно) – презентація виставки.

Джерелом пошуку фактичного матеріалу стануть архіви, бібліотеки, інтернет, музеї та усні історії рідних, близьких та знайомих.

До збору жіночих історії запрошуються всі бажаючі, хто може поділитися унікальними історичними фактами про харків’янок.

Надсилати зібраний матеріал можна до 30 квітня з зазначенням в темі “Історії про жінок” на електронну адресу genderkharkiv@gmail.com .

У разі виникнення запитань, необхідну інформацію можна отримати у координаторки проекту Тетяни Дрожжиної – 0506421159.

Ініціатива «365 жіночих історій Харкова» реалізується в рамках програми неформальної історичної та громадянської освіти «Студії живої історії», яка впроваджується в Україні організацією “Інша освіта” у партнерстві зі Спілкою Mit Ost e.V. за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша.