Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні

Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні

1 березня 2019 року о 18.30 у просторі Creative Women Space відкриється виставка «Безстрашні. Частина 1» яку організовує Гендер в деталях.

Звідки взявся український фемінізм? Дослідниці й громадські діячки ще наприкінці 1980-х років заговорили про права та емансипацію, однак, коли йдеться про феміністок, часто уявляють молодих жінок, які є радикальними, бо «не знають життя». Насправді ж, в Україні наразі працює кілька поколінь жіночого руху — від тих, кому зараз 80, до тих, кому 20.

Яким досвідом можуть поділитись активістки та дослідниці, через що вони пройшли, та чого досягли? Відповіді на ці запитання шукає соціологиня Тамара Марценюк у проекті «Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні». У серії інтерв’ю з українськими діячками вона документує безперервність та послідовність історії фемінізму в Україні, з початку незалежності до сьогодні. Ця масштабна ініціатива об’єднує жінок та їхні здобутки у громадському секторі, державотворенні, міжнародному розвитку, академічних колах та низовому активізмі.

Виставка та лекторій «Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні. Частина І» розповідає про тих 12 героїнь, інтерв’ю з якими вже опубліковано на сайті «Гендер в деталях»: https://genderindetail.org.ua/spetsialni-rubri…/bezstrashni/. Влучні спостереження, дошкільну критику, та мудрі поради від видатних жінок доповнюють їхні портретні світлини. Фотографині Олені Ангеловій вдалось показати візуально той досвід, який стоїть за плечима кожної.

Для кращого знайомства з українськими феміністичними діячками в рамках виставки пройде лекторій від героїнь проекту.

Авторка проекту та виставки: Tamara Martsenyuk
Кураторка виставки: Halyna Kurylo
Фотографиня проекту: Олена Ангелова
Дизайнерка виставки: Olena Marchishina
Партнери виставки: Creative Women Space

Героїні виставки «Бестрашні. Частина І»:
Світлана Оксамитна
Тамара Мельник
Тамара Гундорова
Наталія Карбовська
Мар’яна Рубчак
Оксана Дюжер
Марта Чумало
Елла Ламах
Марта Богачевська-Хом’як
Марія Дмитрієва
Тетяна Ісаєва
Оксана Кісь

Відкриття виставки відбудеться 1 березня 2019 року о 18.30 і розпочнеться лекцією Tamara Martsenyuk «Український фемінізм із 1990-х часів до сьогодення: історії про тих, які наважилися подолати страх».
Із часів незалежності в Україні створено чимало жіночих і феміністичних організацій та ініціативних груп, реалізовано проектів із забезпечення гендерної рівності та написано книг. Які ознаки та виклики варто виділити в українському феміністичному активізмі? Якими були знакові академічні та низові ініціативи, покликані привернути увагу до становища жінок? Хто є ті безстрашні жінки, які творять український фемінізм?

Вхід вільний за обов’язковою реєстрацією: https://bit.ly/2GAGTdO

Виставка триватиме до 11 квітня 2019 р.