Майже два роки тому, у Харкові за підтримки European Endowment for Democracy стартував інноваційний проект щодо створення Центру гендерної культури як майданчика для інтерактивної гендерної просвіти.
Метою проекту було створення у Харкові структури, що системно працюватиме у сфері гендерної просвіти та інформування, своєрідного «інкубатора» гендерних проектів. Місця, в якому кожна людина, незалежно від статі, віку, роду занять, соціального стану, беручи участь у різноманітних індивідуальних, групових і масових заходах, зможе отримати базові гендерні знання, в т. ч. інформацію про такі поняття як права людини, дискримінація за ознакою статі, широкий спектр гендерної проблематики.
І таке місце – Центр генерної культури, було створено!
Ось, що було зроблено за ці два роки дружньою командою Центру:
- налагоджена співпраця із державними структурами регіонального рівня, органами місцевого самоврядування, в тому числі з управлінням пробації та патрульною поліцією Харкова. Харківська міська рада підтримала роботу Центру гендерної культури в рамках проекту в рамках конкурсу молодіжних, сімейних та гендерних проектів громадських організацій та благодійних фондів на 2017 рік.
- побудовані партнерські стосунки з міжнародними структурами та представництвами. Реалізовані спільні заходи разом із закладами освіти та культури, серед яких “Гендерний відкритий університет”, що встиг стати окремим сталим проектом.
- ведеться робота з представництвом малого та середнього бізнесу, громадськими організаціями. на базі Центру створено громадське об’єднання – Харківська платформа «Культура рівності» та “Центр підтримки мікробізнесу та самозайнятості”
- за ініціативи та активної участі Центру проведено понад 1200 різноманітних заходів регіонального, національного та міжнародного рівнів, в яких взяли участь щонайменше 8000 осіб: жінок та чоловіків, дівчат та хлопців різного віку та національностей з різних міст України та країн світу;
- створено потужний інформаційний ресурс www.genderculturecentre.org, на якому розміщені 25 методичних розробок Центру http://www.genderculturecentre.org/rozrobki-centru/, зібрані кращі проекти з гендерної та феміністичної тематики http://www.genderculturecentre.org/skarbnichka-gendernikh-proektiv/ та на якому працює GenderChannel http://www.genderculturecentre.org/genderculturechannel/;
- реалізовано понад 40 різноманітних проектів, в т. ч. інноваційних та ініціатив з гендерної тематики та прав людини, найпотужнішим з яких є розвиток єдиного в Україні гендерного музею – Музею жіночої та гендерної історії, який відвідали майже 2000 осіб.
Проект добігає кінця, але він не закінчується!
Головним досягненням стало отримання підтримки Європейського Союзу на розвиток Центру гендерної культури як платформи для розширення прав і можливостей жінок та молоді http://www.genderculturecentre.org/centr-gendernoi-kulturi-yak-platform/
Тож попереду три роки активної роботи та творчості у сфері просування ідей гендерної рівності та прав людини.
Приєднуйтеся!