Центр гендерної культури розпочинає фестиваль «Рівність у науці очима дітей»

Центр гендерної культури розпочинає фестиваль «Рівність у науці очима дітей»

До Міжнародного дня дівчат та жінок у науці з 25 січня по 12 лютого  2021 року Центр гендерної культури розпочинає фестиваль для дітей старшого шкільного віку Харкова та Харківської області «Рівність у науці очима дітей».

Основна мета фестивалю: популяризувати в дитячому, педагогічному і батьківському середовищі рівну участь жінок та дівчат у науці, сприяти усвідомленню впливу гендерних стереотипів на дітей та молодь під час професійного самовизначення, а також розвивати креативність та мотивацію до отримання знань з історії жіноцтва.

В ході фестивалю Центр гендерної культури у партнерстві з Департаментом науки та освіти Харківської ОДА, Департаментом освіти Харківської міської ради планує проведення низки тематичних заходів для учнівства старших класів у форматі онлайн та частково офлайн у відповідності до карантинної ситуації.

Серед основних заходів фестивалю:

– відкриті онлайн-уроки «Гендерні стереотипи в освіті та науці» (конкурс тематичних дитячих відеороликів);

– онлайн-презентації тематичних куточків «Рівність у науці» в мережі гендерних центрів освіти на базі навчальних закладів міста;

– відкриті онлайн-уроки “Невидимі сторінки жіночої науки»: онлайн-лекція про роль жінок в науці, конкурс відеозаписів до 3 хв. «Перевтілення в образ відомої науковиці» (5 фактів про науковицю);

– онлайн-вікторини «Жінки в науці» .

Також протягом фестивалю заплановано проведення майстер-класів зі створення портретів «Відомі науковиці очима дітей», тематичні інтерактиви, екскурсії Музеєм жіночої та гендерної історії, а для батьківства буде проведений флешмоб у соціальних мережах – розміщення світлин на власних сторінках з дописом #Моя_донька_в_науці.

За додатковою інформацією стосовно деталей та реєстрації до участі у фестивалі звертатися за тел. 0506086664 (Дарія Велигодська).

Діяльність здійснюється в межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», який фінансується Європейським Союзом.