Чого бажає жінка? Зростати й розвиватися!

Зростати й розвиватися!

Саме так відповідають на популярне запитання українські підприємниці, випускниці першої хвилі Тренінгової програми з розвитку бізнесу.

П’ять інтенсивних зустрічей, дев’ять змістовних модулів, спілкування з досвідченими тренерками та тренерами та безліч нових можливостей отримали учасниці програми. 

З якими викликами зіштовхуються сьогодні жінки, які обрали для себе кар’єру та бізнес? На це запитання підприємниці відповідають по-різному, виходячи з особистого досвіду. Голова Представництва ЄС в Україні, посол Хьюг Мінгареллі, зазначає: «Більшість малих та середніх підприємств в Україні мають обмежений доступ до фінансів, в той час як компанії у власності жінок або під їхнім керівництвом іноді стикаються з додатковими перешкодами, які обмежують їх потенціал зростання».

На вирішення цієї проблеми на базі Центру гендерної культури було створено Центр розвитку малого та середнього бізнесу (ЦРМСБ). Мета його діяльності  – підтримка підприємниць, надання їм інструментів для підвищення ефективності їх бізнесу, масштабування та виходу на ринки Європейського Союзу.

Тренінги з розвитку бізнес-навичок – це лише один з напрямів діяльності Центру розвитку МСБ. Впродовж наступних двох років заплановані різні форми роботи, серед яких:

  • юридичні консультації;
  • бізнес-консультації;
  • менторська підтримка;
  • бізнес нетворкінг;
  • навчальні візити;
  • програма мікрогрантів.

З самого початку реалізації проекту став очевидним великий попит на якісні тренінгові програми та консультації серед представників та представниць малого бізнесу. На жаль, в рамках проекту нема можливості охопити всіх бажаючих. Тому учасниці проходять ретельний відбір, під час якого враховуються наявність власного бізнесу, досвід підприємницької діяльності, висока мотивація взяти участь у програмі та вивести бізнес на новий рівень, готовність вчитися, вміння працювати в команді, підтримувати стабільну комунікацію.

Команда Центру розвитку малого та середнього бізнесу  сподівається, що кожна жінка, яка взяла участь у проекті, поділиться своїми знаннями та досвідом з іншими жінками, адже за словами Шеріл Кара Сендберг, головної операційної директорки соцмережі Facebook: «Чим більше жінок допоможе одна одній, тим більше ми допоможемо собі. Результати дає спільна діяльність, діяльність у коаліції».

Загальна інформація:

Роботу Центру розвитку малого та середнього бізнесу координує ХГНО Сучасна жінка в рамках проекту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», що реалізується в Харківській області та на сході України за підтримки Європейського Союзу. Більше про діяльність Центру розвитку малого та середнього бізнесу за посиланням: https://goo.gl/gpW4Y1