Чому не варто боятися фемінізму?

Відношення до слова фемінізм, до тих, хто називає себе феміністками та феміністами в українському суспільстві залишається неоднозначним. Дуже часто, навіть агресивним.

Саме тому, активістки та науковиці, які підтримують цей рух, створюють та реалізують багато проектів, щоб допомогти розібратися в гендерній тематиці, теорії та практиці фемінізму.

Одним з таких проектів стала книга «Чому не варто боятися фемінізму?». Її авторка – Тамара Марценюк, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії, гостьова дослідниця за програмою імені Фулбрайта (2017–2018) в Колумбійському університеті (США), а також багаторічна партнерка та подруга Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії. Себе Тамара називає «публічною соціологинею», тому постійно бере участь у різних міжнародних дослідницьких і викладацьких проектах і своєю місією вважає просвітництво у сфері прав людини.

Підтримка Фонду імені Генріха Бьолля надає можливість проводити зустрічі та презентації книги у різних містах України. 16 листопада така зустріч відбулась у Центрі гендерної культури.

«Чому не треба боятися фемінізму?» – не є типовим довідником про фемінізм для «чайників», а розрахована на вже підготовлену аудиторію. Подається на прикладі відомих дослідницьких проектів, книг та фільмів про феміністок та містить багато фактів, різноманітної інформації, переліків джерел і є практичним посібником для тих, хто має бажання глибше розібратися у цій складній, але такій важливій тематиці. «Книга, яка надихає!», – так сказала про видання одна з учасниць зустрічі.

Більше 2 годин науковиця розповідала про історію написання книги, про рухи фемінізму, про власні проекти та майбутні плани, відповідала на запитання. За найбільш цікаве  подарувала одній з учасниць книгу із автографом.     

Слід зазначити, що захід відвідали не тільки жінки, викладачки, студентки, громадські діячки, а також і чоловіки. Всі бажаючі могли придбати книгу та отримати автограф.