
16-денна світова кампанія протидії насильству під гаслом «Orange the World» добігає кінця. Центр гендерної культури цьогоріч активно приєднався до її проведення у новому відремонтованому просторі та прийняв у своїх стінах протягом 2 тижнів більш ніж 300 представниць та представників державної служби, бізнесу, громадського сектору, студентської молоді та школярство.
Стартом кампанії стало відкриття антинасильницької виставки «Страшні слова, коли вони мовчать», яка впродовж акції зустрічала відвідувачів та відвідувачок Центру. Всі бажаючі мали можливість виразити власну позицію, сфотографувавшись із селфі-картками: «Зупинимо насильство разом!», «Ми проти насильства!», «Насильству НІ!», а також отримати роздаткові тематичні матеріали – закладки, листівки, постери та стрічки.

Перегляд фільму «Жінка у полоні», який представили для обговорення DOCUDAYS UA на Харківщині, став відвертим відкриттям-сповіддю жінки про порушення прав людини в сучасній Європі, коли спогади про середньовічне рабство залишились тільки на сторінках історичних книг.
Логічним продовженням помаранчевої акції стала презентація антидискримінаційної гри «Бути жінкою», мета якої через програвання ролей проробити стереотипи щодо ролі жінок в суспільстві та знайти шляхи протидії дискримінації.

Під час тренінгу «Про сексуальність без міфів та упереджень» Юлії Ярмоленко та інтерактивної лекції «Культура згоди/культура насильства: архаїчні корені та сьогодення» Марії Щербини слухачі та слухачки мали можливість зазирнути в архаїчне минуле та розібратися в тому, які історичні фактори впливають на чоловічу та жіночу сексуальність та визначити витоки стереотипного мислення по відношенню до жертв насильства.
Про дітей, які знаходяться в колі насильства, йшлося під час семінару «Діти у колі насильства» для вчительства, яке повсякденно спостерігає за дітьми під час навчання і відмічає зростання випадків скоєння сімейного безчинства.

Презентація результатів вивчення ставлення чоловіків до гендерних стереотипів і насильства щодо жінок в Україні, що проведено Інститутом демографії та соціальних досліджень НАНУ ім. М. В. Птухи за підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні, зібрала у Центрі активне студентство вишів, представниць громадських організацій та харків’ян, які впроваджують певні дії по протидії насильству і мають внутрішній запит розібратися у причинно-наслідкових зв’язках соціально негативного факту. Огляд результатів відповідей респондентів, серед яких 1570 чоловіків та 355 кривдників, спонукав до дискусії та пошуку шляхів запобігання насильства.
Завершив 16-денну кампанію круглий стіл, присвячений 70-річчю Загальній декларації прав людини про шляхи відновлення порушених прав нових мешканок приймаючих громад. Що можна зробити у громаді спільними зусиллями аби права ВПО стали не тільки проголошеними на папері? На це запитання шукали відповідь учасниці та запрошені гості проекту «ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог», що впроваджується Українським жіночим фондом у чотирьох областях України за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

Під час екскурсій до Музею жіночої та гендерної історії, які бажаючі могли відвідати протягом кампанії, йшлося про гендерні стереотипи, що лежать в основі певних упереджень про ролі чоловіків та жінок і часто стають причинами насильства.

Центр гендерної культури завдячує партнерським організаціям, учасникам та учасницям заходів за спільний внесок у протидію насильству не тільки в рамках 16-денної кампанії, а й у здійсненні постійної роботи у його запобіганні.