День тих, хто захищає Україну

Цього року День захисника України стає  святом не тільки для чоловіків, але й для жінок, які проходять службу у лавах збройних сил.

Напередодні Державного свята Президент України Петро Порошенко у своїй промові наголосив: «День захисника України, який ми будемо святкувати завтра, перестав бути святом виключно хлопців. Сьогодні 55 тисяч дівчат служать у лавах Збройних сил України».

12 жовтня, Петро Порошенко підписав Закон України «Про рівні права жінок і чоловіків під час служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях».

І хоча жінкам на службі в армії все ще доводиться долати безліч стереотипів та непорозуміння,  перші кроки до дійсної гендерної рівності в армії зроблені. Ірина Геращенко, перша заступниця Голови Верховної Ради: «… жінок-офіцерів стане набагато більше, тому, що ВР своїм рішенням два тижні тому … скасувала пострадянські рішення, які не дозволяли українкам займати певні офіцерські посади».

Музей жіночої та гендерної історії вшанував жінок-військових новою виставкою “Невидимий батальйон” що створена за підтримки Українського культурного фонду. Виставка має на меті привернути увагу суспільства до вагомої, але невидимої участі українських жінок у військових конфліктах.

Команда Центру гендерної культури вітає всіх, хто захищає український народ, незалежність й територіальну цілісність України: військових та цивільних, волонтерів та волонтерок, журналістів та журналісток, медиків, чоловіків і жінкок, які допомагають мирному населенню у «сірій зоні» та на лінії вогню.