Дню міста присвячується

Про історію м. Харкова та Харківщини, відомих іменами славнозвісних  історичних, громадських  та культурних діячів,  науковців, винахідників та освітян, героїв війн та праці написано багато книжок, складено путівників, видано альбомів. Але, на превелику жаль, в цих книжках жіночу історію представлено дуже обмежано.

Жіночі сторінки м. Харкова – одного з найбільших наукових, освітніх, промислових, мистецьких центрів так само, як жіночі сторінки української й світової  історії майже не висвітлені в літературі, в дослідницьких проектах, в Інтернеті.

19 серпня в галереї АВЕК відкрилася виставка «Видатні жінки Харківщини». Виставку зорганізовану Фондом Олександра Фельдмана, Центром гендерної культури,  Музеєм жіночої та гендерної історії, присвячено Дню міста.

Вперше проект «Видатні харків’янки» було презентовано до Дня міста 23 серпня 2015 р. у ТРЦ «Караван». Тоді у ньому було 29 персоналій, для деяких не було знайдено фотографій, не вдалося установити дати життя та творчості. Друга виставка відбулася у 2016 р. в Обласній художній галереї «Мистецтво Слобожанщини». Вона була присвячена Міжнародному дню солідарності жінок у боротьбі за свої права. Після цієї виставки до її організаторів зверталися харків’яни та харків’янки, які додавали інформацію про інших видатних жінок та фотографії, які було не знайдено раніше.

выставка_авэк_1У виставці, що проходить у галереї АВЕК представлено 37 персоналій – жінок, які своїм життям та творчістю сказали своє слово, зробили свій внесок у розвиток науки, культури, спорту, освіти, медицини, мистецтва, літератури, громадської діяльності не тільки Харкова, але й дореволюційної, радянської та незалежної України.

Крім виставки, її відвідувачі та відвідувачки мають можливість передивитися відео сюжети, люб’язно надані авторкою та ведучою програми «КультУра» Оленою Григор’євою, що розповідають про життя та діяльність видатних харків’янок.  А ще можна вибрати висловлювання та сфотографуватися з ним.

DSC09107