Експерти розповіли про рівність між чоловіками і жінками в Україні

Гендерна політика в Україні
Соціологи запевнили, що українське законодавство у сфері гендерного балансу в цілому відповідає європейським стандартам.

Про це вони заявили під час презентації результатів дослідження, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

Утім експерт соціальних і гендерних програм Ольга Піщуліна наголосила, що в деяких моментах закріплені права носять декларативний характер.

Українське законодавство можна характеризувати як гендерно збалансоване, воно досить добре кореспондується з європейськими, але проблеми ще є, – сказала експерт.

Піщуліна, зокрема, зазначила, що на сьогодні існує дефіцит політичної волі української влади в здійсненні гендерних перетворень.

Українці кажуть, що гендерна нерівність є, але носить фоновий характер і не носить дискримінаційний характер. Тому ситуація в цій сфері неконфліктна, – підкреслила Піщуліна.

У свою чергу доцент кафедри соціології НУ “Києво-Могилянська академія” Тамара Марценюк зазначила, що Україна виглядає гірше на тлі європейських країн і яка не змогла виконати “Цілі розвитку тисячоліття ООН”, прийняті в 2000 році, згідно з якими до 2015 року у Верховній Раді України має бути 30% жінок “.

Вона зазначила, що квоту на присутність жінок не дотримуються практично всі українські партії.

http://24tv.ua/eksperti_rozpovili_pro_rivnist_mizh_cholovikami_i_zhinkami_v_ukrayini_n738679