«Fem-Weekend»

15 жовтня 2016 р. у Фонді Рози Люксембург в Україні відбувся воркшоп «Fem-Weekend».

У програмі воркшопу різноманітні теми, серед яких огляд видань феміністичної та ЛГБТ направленості та історії видавничої діяльності щодо просування феміністичних ідей проти патриархатної культури в радянські часи та на  пострадянському просторі Уляни Биченкової; презентація Оксани Брюховецької  «Українська арт-сцена та фемінізм» про феміністичні арт-проекти та різноманітні акції проти використання жіночого тіла у візуальному просторі; досвід низової феміністичної ініціативи «Швейний кооператив «ШвеМИ»; презентації театрального проекту «Мене бісить».

Що таке феміністичне мистецтво? Яким є зображення жінки в українській культурі? Її тіла? Наскільки жінки видимі у мистецтві? На що роблять акценти різні автори та авторки? Якою має бути мова жіночого мистецтва? Феміністичні пошуки у візуальному мистецтві та мистецтві перфомансу.  Ці та інші питання були підняті до обговорення та дискусії.

На закінчення воркшопу було презентовано музикально-перформативний проект ФемПанкГрупи «І багаті теж плачуть».

Центр гендерної культури взяв участь у воркшопі та представив власну діяльність та проекти, в т. ч. і Gendermuseum та передав учасницям власну друковану продукцію (постери, листівки та книжкові закладки).

У планах Фонду Рози Люксембург на наступний рік проведення таких воркшопів має стати регулярним.