Феміцид: витоки явища та шляхи подолання

Феміцид: витоки явища та шляхи подолання

В продовження теми протидії насильству, яка актуалізувалась у зв’язку з епідемією коронавірусу  та активізацією частини українського руху за ратифікацію Стамбульської конвенції в Україні, Центр гендерної культури ініціював онлайн-дискусію “Феміцид: витоки явища та шляхи подолання”.

До обговорення важкої, але важливої теми  25 червня Центр запросив іспанську активістку Любаву Малишеву. Любава є представницею команди проєкту femicid.net. Зазначений проєкт є феміністичною ініціативою, до якої по всьому світові постійно долучаються небайдужі та активні учасники та учасниці. 

В ході знайомства аудиторії з поняттям феміциду стало зрозумілим  масштабність явища і основні поняття. Проблема навмисного вбивства жінок по причині того, що вони є самі жінками була і є актуальною для патріархальних суспільств. Основною ознакою феміциду є те, що вбивство скоюється не лише чоловіками або групою чоловіків, але й жінками (в цілях чоловічої користі). Спікерка розповіла про типи феміциду, причини та  навела статистичні дані по світу. Більше даних активістка рекомендувала знайти на сайті femicid.net, де максимально зібрано всю необхідну для розуміння та аналізу інформацію. 

Наприкінці Любава Малишева відповіла на запитання учасниць та запросила приєднуватися до антифеміцидного руху, який щороку зростає й впроваджує активні кроки з протидії поширеності вбивств жінок та дівчат.

Завантажити презентацію