Феміністичний інтенсив

З 13 до 15 жовтня у сел. Славське  Львівській області  під лозунгом «Україна потребує більше фемінізму» проходив Феміністичний інтенсив – захід, що зібрав активісток, науковиць та дослідниць, які опікуються питаннями розвитку фемінізму в Україні.

Організатор заходу – громадська  організація «Центр «Жіночі перспективи». Захід відбувається за підтримки фонду Sigrid Raising Trust та фонду імені Генріха Бьолля.

У фокусі уваги були найрізноманітніші питання щодо розвитку та просування ідей фемінізму. Навіщо Україні фемінізм? З якими викликами стикаються феміністки в Україні?  Чи є солідарними феміністки та які феміністичні практики існують в Україні? Що може зробити кожна з тих, хто позиціонує  себе феміністкою? На ці та ще багато інших запитань шукали відповіді учасниці феміністичного інтенсиву під час майстер-класів, презентацій, ворк-шопів, дискусій.

Під час інтенсиву було презентовано та апробовано просвітницьку гру «Крізь скляну стелю», що було розроблено Центром гендерної культури. Гра отримала  експертну оцінку, згідно якої вона є корисною та потрібною для розповсюдження ідей фемінізму та усвідомлення, що цей процес є дуже важким й триває вже більш ніж 500 років.

Захід довів, що обличчя та кольори сучасного фемінізму в Україні дуже різні, але найважливіше, що існує можливість  встановлення та ведення конструктивного діалогу щодо об’єднання зусиль та спільної діяльності у напрямі просування ідей гендерної рівності.