Феміністка: вчора, сьогодні, завтра…

Феміністка: вчора, сьогодні, завтра...

Колекцію Музею жіночої та гендерної історії поповнив ще один незвичайний й дуже важливий експонат – фільм «Феміністка: вчора, сьогодні, завтра» – перший український короткометражний документальний фільм про українських сучасних феміністок.

Ідеї фемінізму сьогодні стають трендом по всьому світі, до їхнього розповсюдження долучається все більша кількість тих, хто підтримує ідеї прав людини, ідеї рівності та справедливості.

Проте в Україні до ідей фемінізму ставлення залишається скептичним. Про жінок, які прагнуть бути незалежними та самостійними, говорять із сарказмом та розповідають анекдоти. Навіть ті жінки, які створили себе самі, самостійно заробляють гроші, роблять кар’єру та обирають сценарій власного життя відхрещуються від слів «фемінізм» та «феміністка».

Як це бути феміністкою в Україні?

Складно, небезпечно, цікаво…

Своїми поглядами, думками про фемінізм, про шлях до нього та життя у ньому діляться героїні 6 сюжетів – феміністки трьох поколінь з Херсону, Львова, Києва, Харкова.

Створили фільм Світлана Григорянц та Анастасія Кириченко – феміністки ГО «Жива-Я» за підтримки Українського жіночого фонду.

Цей фільм – лише початок, адже як сказала одна з героїнь фільму «тема фемінізму широка як море, неможна її вивчити та поставити крапку…