
Класична феміністична зовнішня політика полягає у пропагуванні роззброєння, посиленні жінок і стимулюванні їх займатися «миротворчістю». Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну західні феміністки підписували звернення з закликом не давати Україні зброю. Такі звернення були підготовлені італійськими, німецькими феміністками, феміністками з іспаномовних країн.
У зв’язку з цим Східним хабом – Центром гендерної культури в межах проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» ініційована розробка інформаційних продуктів для західних феміністок, які б допомагали розібратися у суті війни в Україні та сформулювати засади сучасної феміністичної зовнішньої політики.
З метою з’ясування актуальної ситуації у західних феміністичних колах та знайомства з теоретичними засадами виникнення проблематики 31 січня був проведений вступний феміністичний інтерактив «Фемінізм та війна в Україні» за участі експерток, представництва жіночих правозахисних організацій та активісток.
У заході з тематичними сесіями виступили поважні гості і експертки:
- Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики;
- Тамара Злобіна, кандидатка філософських наук, керівниця і головна редакторка експертного ресурсу «Гендер в деталях»;
- Галина Котлюк, координаторка програми «Гендерна демократія» Фонду імені Гайнріха Бьолля, бюро Київ-Україна;
- Оксана Потапова, дослідниця феміністичного руху;
- Оксана Брижовата, менеджерка проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні».
У виступах спікерки торкнулися витоків сучасних проблемних аспектів, що існують сьогодні у феміністичному русі стосовно підтримки України, теоретичних засад західного мілітаризму, концепції якісного миру та інших важливих питань у розрізі теми.
Зустріч була насиченою й, завдяки експертності запрошених спікерок, дала можливість всім присутнім впевнитися у важливості майбутньої комунікаційної роботи щодо створення ключових повідомлень/звернень до феміністок з інших країн.
У зв’язку з цим попереду триватиме ретельна експертна робота, що вимагатиме спільної участі представниць українського фемінізму. Зокрема, Катерина Левченко зазначила: «Нам потрібно вчитися формувати аргументи, базуючись на історії, сучасності і на тих цінностях феміністичного руху, які ми з вами підтримуємо, вибудовуємо та втілюємо у життя».
Захід проходив у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується Pact Ukraine: building the world of equal opportunities за підтримки Уряду Канади , Embassy of Canada to Ukraine