Форум «Розвиток жінок в STEM» у Харкові

Всього лише 100 – 150 років тому вважалося, що наука, інженерія, техніка та й взагалі, будь яка публічна сфера діяльності – справа не жіноча, й жінкам у різних країнах доводилося докладати чималих зусиль, аби довести суспільству, що вони є конкурентоспроможними із чоловіками і мають право на вибір власного шляху.

За останні 15 років світове співтовариство досягло значних успіхів у справі залучення жінок і дівчат у науку. Незважаючи на це, вони досі стикаються з обмеженнями у цій сфері.

За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% наукових працівників у світі – жінки, причому у більшості країн вони займаються в основному суспільними науками, а у сфері STEM їх значно менше.

З метою залучення дівчат до STEM 20 квітня у Харкові у  рамках проекту «Технологічний Пакт для розвитку жінок в STEM-компаніях» пройшов регіональний Форум «Розвиток жінок в STEM», що був ініційований громадською Спілкою  «СТЕМ-коаліція». До участі у форумі були запрошені фахівці та фахівчині з різних сфер діяльності, в т. ч. ІТ,  неформальної освіти, жіночого лідерства, зайнятості тощо. Серед запрошених гостей – Центр гендерної культури з виступом «Крізь скляну стелю», під час якого учасниці заходу були ознайомлені із цікавими історичними фактами щодо внеску жінок у науку, з їхніми досягненнями у науці, ІТ, винахідництві, а також з можливостями, що відкриті для дівчат та молодих жінок різними підтримуючими програмами.

Бажаючі доєдналися до підписання «Технологічного пакту для розвитку жінок в STEM-компаніях», метою якого є досягнення гендерної рівності та розвиток жіночого потенціалу в технологічних сферах. На сьогодні Пакт підписали вже 20 провідних українських компаній і ВНЗ, які зобов’язались просувати ідеї жіночого лідерства в Україні.