Фотосалон Олімпії де Гуж

24 березня в Харкові зустрілися Олімпія де Гуж, Індіра Ганді, Марко Вовчок і ще півсотні відомих та маловідомих історичних постатей жінок на вечірці «Фотосалон Олімпії де Гуж»

Для того, аби проявити вагомий внесок жінок у розвиток суспільства, надихнути сучасних жінок до реалізації власних ідей та лідерства в усіх сферах життя, Центр гендерної культури запропонував неймовірну костюмовану вечірку із історичним зануренням у минуле, дружнім  спілкуванням та фотографуванням.

Кожна учасниця, надихнувшись історією видатної жінки, створювала її образ та ставала моделлю для фотосесії. Захід був цілком волонтерським: моделі, фотографи, експертки зі стилістики та дослідниці жіночої і гендерної  історії працювали в творчому тандемі, створюючи живі, виразні обличчя минулого.

Протягом вечора різні за віком, інтересами та сферою діяльності жінки знайомилися, ділилися одна з одною історіями про своїх героїнь, обмінювалися контактами для подальшого спілкування. Формат зустрічі поєднав в собі дослідження минулого та живе обговорення сучасних проблем та можливостей для подальшого розвитку. Саме в такому форматі відбуваються цікаві зустрічі та знайомства,  народжуються нові ідеї, налагоджується горизонтальна комунікація, і як наслідок, розвивається та зміцнюється спроможність та лідерський потенціал жінок.

Вечірка стала одним із заключних акордів Місяця жіночої історії (Women’s History Month), що традиційно відзначається в багатьох країнах протягом майже 30 років. Впродовж місяця тривав електронний флеш-моб #пишемо_про_жінок, де кожна учасниця/учасник розповідали історії видатних, але іноді забутих жінок. Усі творчі та дослідницькі надбання, що були зроблені протягом Місяця жіночої історії увійдуть до колекції Музею жіночої та гендерної історії http://gendermuseum.com/