Впроваджуючи Стратегію гендерної рівності в освіті, ми творимо майбутнє без сексизму і домашнього насилля, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Урядовий комітет з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку підтримав проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти «Освіта: гендерний вимір – 2021».

Проект Стратегії – це комплексний документ, розроблений Міністерством освіти і науки у співпраці з найкращими українськими та міжнародними експертами. За словами Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Стратегія забезпечить комплексне впровадження гендерної рівності та недискримінації у вітчизняній системі освіти.

«Недискримінація, рівність, права людини, – все це починається з освіти. Наші діти повинні усвідомлювати значення цих цінностей уже в середній школі. Ми робимо це не для наших закордонних партнерів. Ми робимо це для свого майбутнього, де немає місця таким ганебним речам, як, приміром, сексизм чи домашнє насилля», – сказала Віце-прем`єр-міністр.

Метою Стратегії є забезпечення комплексного впровадження принципів гендерної рівності у сфері освіти та визначення шляхів гендерного підходу в зазначеній сфері відповідно до світових демократичних засад. Зокрема, документ передбачає розширення практики включення гендерного компонента до освітніх програм, впровадження гендерного підходу в нормативно-правових актах у сфері освіти, а також підготовку фахівців із питань гендерної рівності та формування професійної спільноти.

Проект Стратегії також було підтримано від імені МФО «Рівні можливості» народним депутатом Світланою Войцеховською.

Нагадаємо, новим Законом України «Про освіту» передбачена норма про обов`язковість здобуття учнями гендерної компетентності – здатності усвідомлювати рівні права і можливості.