Гендерний паспорт Харкова

У статево віковій структурі населення Харкова на початок 2018 року у віці до 39 років переважну кількість складають чоловіки. У всіх інших вікових групах більшою є кількість жінок.  Найменшу частку у віковій структурі займають чоловіки у віці 65 та вище році. Середня очікувана тривалість життя при народженні чоловіків – 67,1 років, жінок 78 років. Про це, а ще про багато чого дізналися учасники та учасниці форуму «Місто твоїх можливостей», що відбувся у Харкові і під час якого було презентовано Гендерний паспорт Харкова.

 «У паспорті міститься інформація про те, хто в місті проживає, які у них потреби в залежності від статі, віку та соціального статусу. Паспорт створений не тільки для виконавчих органів міської ради, а й для бізнесу та громадського сектору,  які мають знати, чого потребують люди. Ми хочемо створити рівні можливості для реалізації та зростання всіх жителів та жительок – це і якісна освіта, медичне обслуговування, соціальна підтримка», – повідомила Ольга Чічіна,  депутатка міської ради, голова комісії з гуманітарних питань. За її словами, наступним кроком стане розробка конкретного плану дій у сфері гендерної рівності, який увійде у Стратегію розвитку міста Харкова.

Виступаючи на форумі, заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що головний механізм роботи з громадою – це співпраця з громадськими організаціями, які представляють людей і знають їх потреби. До громадської ради при Харківському міському голові входять представників та представниць понад 100 організацій, кожна з яких пропонує розглянути ті чи інші соціальні проблеми та шляхи їх вирішення. Вона нагадала, що проект «Єдина соціальна мережа», котрий реалізується в місті, об’єднує організації різної спрямованості, які працюють з людьми з інвалідністю, з сім’ями, з жертвами насильства і агресорами, борються з наркозалежністю і ін. Віце-мер зазначила, що міська влада відкрита до нового співробітництва.

Форум зібрав представників та представниць міської ради, міського батьківського комітету, громадських організацій, бізнесу, молодіжних об’єднань.

Учасники та учасниці форуму, серед яких і представниці Центру гендерної культури також обговорили такі теми: «Харків – місто доступне для кожного: кращі практики з урахуванням потреб жителів міста», «Харків – місто твоїх можливостей: потреби сучасного міста», «Сім’я у великому місті».

Реалізація ініціативи «Гендерний паспорт Харкова 2018» стала можливою за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, яке підтримало спільну діяльність Асоціації міст України (АМУ) та проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який в Україні впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ).