Голос жінок і лідерство – Україна: Харківський регіон

Голос жінок і лідерство

Повномасштабне вторгнення російських окупантів в Україну, щоденні обстріли

залізобетонного Харкова, вимушене переміщення та еміграція не завадили ГО «Центр гендерної культури» (м. Харків) отримати перемогу у конкурсі на відбір регіональних партнерів УЖФ в проєкті «Голос жінок і лідерство – Україна». Це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership, що спрямований на підтримку жіночих правозахисних організацій, активісток та платформи взаємодії для досягнення їхніх інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат і просування гендерної рівності в Україні.

Проєкт реалізовується в усіх областях України і досягає визначеної мети через реалізаціютрьох завдань:

Підтримка

жіночих/феміністичних громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат, та тих, що стикаються з множинною дискримінацією, задля покращення управління та стійкості.

Посилення

жіночих громадських організацій в плануванні та адвокації для просування гендерної рівності в Україні.

Підвищення

ефективності національних та регіональних жіночих/феміністичних платформ, мереж та коаліцій у їх впливу на впровадження гендерно-чутливих змін та реалізації гендерно-чутливої політики в Україні.

Тривалість проєкту: 24 місяці.

ГО «Центр гендерної культури» багато років працює з широким спектром цільових аудиторій, серед яких учнівство, студентство, вчительство, підприємниці, лідерки, в т. ч. ОТГ, жінки, які працюють у громадському секторі, жінки ВПО, жінки з інвалідністю, жінки з діаспор. Досвід такої діяльності організація має не тільки в Харківській області, а і в Полтавській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Дніпропетровській, Чернівецькій, Вінницькій, Львівській та Миколаївській областях. Тому, як регіональний партнер УЖФ в Харківській області ГО «Центр гендерної культури» буде:

  • допомагати проєкту у поглибленні співпраці з регіональними жіночими організаціями та активістками через сприяння їх діяльності, поширення інформації про грантові конкурси та інші можливості проєкту, збір інформації і даних для аналітики тощо;
  • консультувати місцеві організації щодо підготовки пропозицій до УЖФ та інших донорів;
  • брати участь у розробці стратегій проєкту і пріоритетних напрямків грантової підтримки, з тим, щоб голоси і потреби жінок Харківського регіону були краще представлені;
  • допомагати оперативно адаптувати ініціативи проєкту до актуального місцевого контексту;
  • допомагати у моніторингу виконання проєктів грантерами.