Громадськість закликала кандидатів у президенти визначитися щодо гендерної політики

8 Березня МФО “Рівні можливості”, разом із громадською організацією  Громадський альянс «Політична дія жінок»  оголосило про початок спільної акції на підтримку законопроекту 1456 «Щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі».

Було оприлюднено  Маніфест, у якому викладені вимоги до кандидатів та кандидаток у разі обрання на посаду Президента узяти на себе зобов’язання у сфері гендерної політики, а саме: уведення гендерних політичних квот у Конституцію, ратифікацію Стамбульської конвенції та скорочення розриву в оплаті праці чоловіків та жінок.

За оцінками експерток, такі ініціативи терміново потрібні Україні, аби забезпечити конституційні права жінок бути належно представленими у парламенті і на всіх щаблях влади. А передусім  – забезпечити жінкам в Україні реальні можливості впливати на ухвалення рішень на всіх рівнях.

До Маніфесту вже приєдналися більше 140 громадських організацій та ініціатив.

Підписати Маніфест можна тут:

https://docs.google.com/document/d/1tVcVUJV_CjD2qY6sytU7wwW1LKG5FgEMZ-Hy6skmrCI/edit?ts=5c7ebd94&fbclid=IwAR3KEKWaNFMpojmn2DaT2lTEyBPuHcidYsSQPg92bk_dYVTIPaWE3WtGUbQ#