Інклюзія соціально вразливих підлітків і молоді: формування життєвого шляху особистості у нових умовах

У  Харківському регіоні стартував  проект  «Інклюзія соціально вразливих підлітків і молоді: формування життєвого шляху особистості у нових умовах».

Проект спрямований на інтеграцію особистості підлітків і молоді з числа ВПО у культурно-освітній простір Харківщини й цілеспрямоване формування їх життєвого шляху. Передбачається робота з різними сферами особистості задля запобігання хронічних змін унаслідок переживання катастрофи: подолання психологічної травматизації, розвиток культури діалогу, відновлення сімейних і соціальних зв’язків, зниження соціальної конфліктності.

Мета проекту: формування життєвого шляху особистості підлітків і молоді з числа ВПО у нових умовах життя через соціально-психологічну підтримку та інклюзію підлітків і молоді з числа ВПО у приймаючу громаду Харківщини.
Проект ставить перед собою амбітні цілі та завдання, серед яких в т. ч.:

  • проведення тематичних зустрічей для підлітків і молоді та їх батьків задля підвищення соціальних компетенцій, гендерної культури особистості та відновлення виховної компетентності батьків;
  • розбудова сталих горизонтальних зв’язків між родинами ВПО та приймаючої спільноти;
  • формування гендерної культури та культури ненасильницької комунікації у підлітків, молоді та їх батьків.

Заходи проводяться у рамках програми «Інклюзія соціально вразливих підлітків і молоді: формування життєвого шляху особистості у нових умовах». Програма реалізується Асоціацією молодих професіоналів «Клас» в рамках проекту «Психосоціальна підтримка та робота з конфліктами», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду та виконуються німецькою федеральною компанією GIZ.

Одним з партнерів у реалізації проекту є Центр гендерної культури.