
Національний музей прав людини (НМПЛ) Міністерства культури Тайваню, Музей жіночої та гендерної історії (м. Харків), Національний музей історії України у Другій світовій війні, «Українські голоси» та незалежний інформаційний ресурс «Репортер» об’єднали зусилля, щоб презентувати широким колам у Тайвані виставку «Коли тимчасове стає звичайним: _ /_ дні війни для українських жінок». На цій виставці представлені історії українських жінок про війну, що спонукають до роздумів не лише про порушення прав людини під час війни, але й про ширші наслідки війни для тайванського суспільства. .

У прес-конференції, що було присвячено відкриттю виставки та у її відкритті взяли участь поважні гості, зокрема міністр культури Ши, Че, заступник директора Німецького інституту Тайбею пані Нора Тек, заступник директора Управління торгівлі та промисловості Нової Зеландії пані Рене Бейтс, заст. Представник Угорського торгового офісу в Тайбеї пані Тамара Вер, пані Кароліна Баранська з польського офісу в Тайбеї, пані Хлоя Чен з канадського торгового офісу в Тайбеї, директор Національного музею прав людини Хунг, Ші-фан, засновник Ukrainian Voices Олександр Шин та співзасновник Мар’яна Савченко, головний редактор The Reporter Лі Шеррі та консультант виставок професор Хун Мей-Лан із Національного університету Ченчі.
Директор Музею прав людини Хун Ші-фанга розповів про те, як народилась ідея проєкту. У вересні 2022 р. музей направив делегацію на щорічну конференцію Федерації міжнародних музеїв прав людини (FIHRM), де вони зустрілися з Тетяною Ісаєвою, директоркою Музею жіночої та гендерної історії. Тетяна розповіла про виклики, з якими зіткнувся український музей, зокрема його вимушене закриття, переміщення співробітниць через російсько-українську війну та їхні зусилля щодо збору особистих жіночих історій про цю війну. Тетяна передала український прапорець до Національного музею прав людини, висловивши сподівання, що через прапор історії українських жінок будуть донесені до тайванського суспільства. Директор Хун Ші-фанг дослухався до Тетяниної пропозиції, і після повернення додому колектив НМПЛ розпочав підготовку до цієї виставки, і український прапорець також став одним із її експонатів, символом непохитності духу українського народу.

Спеціальна виставка під назвою «Коли тимчасове стає звичайним: _ /_ днів війни українок» підраховує кількість днів від початку російсько-української війни. Це підкреслює яскраві ознаки агресії, які почали з’являтися в 2014 році, коли Крим потрапив під контроль Росії, і водночас підкреслює невблаганну стійкість українського народу. У міру розвитку виставки кількість днів буде збільшуватися щодня, щоб відвідувачі та відвідувачки відчули, як війна стала повсякденною реальністю для українців.
Ця виставка демонструє умови життя українських жінок та чоловіків після початку російсько-української війни, висвітлюючи для громадськості її контекст.

На виставці представлено 14 історій, відібраних із проєкту Музею жіночої та гендерної історії «ЇЇсторія війни», що був реалізований за підтримки Українського жіночого фонду Центром гендерної культури. Письмові розповіді та відео ілюструють подорожі українських жінок.
Національний музей історії України у Другій світовій війні пропонує чотири анімації, які представляють дитячі малюнки та твори в їхньому повсякденному воєнному житті, відображаючи їхні унікальні перспективи та те, як вони ставляться до війни. Виставка також залучає «The Reporter», незалежне медіа з Тайваню, щоб показати цінні зображення, зроблені його журналістами, коли вони вирушали вглиб України, щоб висвітлити історію війни.
Національний музей прав людини закликає відвідувачів у день відвідин залишати повідомлення підтримки українського народу разом із номером у назві виставки. Ці повідомлення будуть передані українським організаціям-партнерам виставки. Під час виставки буде організовано низку заходів, як-от міжнародний онлайн-семінар із Національним музеєм історії України у Другій світовій війні щодо досвіду документування та збору експонатів із передової з квітня 2022 року. Команда «Репортер для дітей», яка раніше створювала художній фільм «Війна і мир» для дітей і тісно співпрацювала зі школами, проведе майстер-класи, щоб допомогти дітям зрозуміти війну та поміркувати над значенням прав людини.
Українські голоси, які брали участь у кураторському процесі, також організують кілька доповідей, де українці поділяться своїм досвідом життя під російською окупацією та надихаючими історіями опору.
Виставка супроводжуватиметься кількома онлайн- та особистими бесідами.
Додаткова інформація на офіційному веб-сайті Національного музею прав людини https://www.nhrm.gov.tw/ та сторінці Facebook https://www.facebook.com/TaiwanNHRM
Виставка працюватиме до 21 листопада 2023 р. за адресою:
2nd Floor, Ren’ai Building, Jing-Mei White Terror Memorial Park (No. 131, Fuxing Road, Xindian District, New Taipei City)