Конкурс грантів для підтримки роботи з цільовими аудиторіями для жіночих/феміністичних організацій України

Конкурс грантів для підтримки роботи з цільовими аудиторіями для жіночих/феміністичних організацій України
ГЖЛ

Український Жіночий Фонд оголошує конкурс грантів для підтримки роботи з цільовими аудиторіями для жіночих/феміністичних організацій України у рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна».

Про проєкт:

«Голос жінок і лідерство – Україна» – це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership. Проєкт підтримує жіночі правозахисні організації, активісток та платформи взаємодії для досягнення їхніх інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат і просування ґендерної рівності в Україні.

Проєкт реалізовується в усіх областях України і досягає визначеної мети через реалізацію трьох завдань:

  1. Підтримка жіночих громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат та таких, що стикаються з множинною дискримінацією, у феміністичному організаційному розвитку та досягненні сталих результатів.
  2. Підвищення ефективності жіночих громадських організацій в адвокації, а також розробці та впровадженні локальних, місцевих і національних ініціатив, спрямованих на захист прав жінок та просування гендерної рівності.
  3. Посилення національних та місцевих жіночих мереж, коаліцій і платформ, які впливатимуть на запровадження гендерно-чутливих змін та впровадження гендерно-чутливої політики в Україні.

Проєкт реалізовується в усіх областях України.

Пріоритети конкурсу

Передбачається, що за підтримки проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» будуть реалізовані ініціативи, спрямовані на підтримку роботи організацій з їх цільовою аудиторією і волонтерами.

Ми очікуємо, що ініціативи жіночих/феміністичних організацій сприятимуть, командотворенню та розвитку довготривалого та відповідального волонтерства, збільшенню кількості членкинь організацій, волонтерок та прибічниць та залученню цільових аудиторій до визнчення потреб та прийняття рішень, що вплине на спроможність організацій просувати права жінок та впроваджувати системні зміни у майбутньому.

Ініціативи можуть бути спрямовані на:

♦  Посилення спроможності організації у роботі з цільовою аудиторією, волонтерками та прибічницями, в тому числі залучення нових волонтерок та прибічниць, налагодження системної роботи з волонтерками

♦  Залучення нового покоління активісток та лідерок до жіночого/феміністичного руху, та реалізації ініціатив, спрямованих на захист прав жінок та дівчат, в тому числі програми для молодих феміністок

♦  Командотворення та мережування, навчання, психологічна підтримка для волонтерок/ів, протидія вигоранню

♦  Визначення цільових аудиторій організації та аналіз їх потреб, залучення цільових аудиторій до визначення пріоритетів (принцип «нічого для нас без нас»)

♦  Напрацювання та поширення інноваційних механізмів роботи з цільовими аудиторіями

Інновації та використання сучасних технологій: де це доречно, проєкт має передбачати використання сучасних технологій та інноваційних інструментів для досягнення бажаного впливу.

Тривалість проєкту: до 6 місяців

Розмір гранту: 5 000 канадських доларів (еквівалент в грн.)

Участь у конкурсі можуть брати: жіночі/феміністичні правозахисні організації з усіх регіонів України, що мають досвід роботи не менше одного року  та чітку спрямованість (відповідно до статуту) на захист прав жінок та просування гендерної рівності, а також не пов’язані з державними установами та політичними партіями.

Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їхні права.

Критерій оцінки заявокМаксимальний показник
Відповідність заявки пріоритетам/меті конкурсу 20
Ефективність запропонованого підходу20
Чітко визначені результати проєкту та заходи для відстеження прогресу20
Дотримання організацією феміністичних принципів та цінностей15
Здатність досягти запропонованих результатів, що базується на попередньому досвіді та наявних організаційних та людських ресурсах організації (офіс, персонал, організаційні політики та процедури)15
Можливість забезпечити належний рівень фінансового менеджменту та звітності10
Всього100

В рамках конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок (такі як підприємниці, вчительки) і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.

Допустимі витрати: програмні і адміністративні витрати, включаючи оплату персоналу і відрядження.

Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 канадських доларів.

Процедура подачі заявок:

Для участі у конкурсі зацікавленим організаціям необхідно:

♦  Зареєструватись в онлайн системі подання проєктів Українського Жіночого Фонду за посиланням: https://uwf.org.ua/grantees/. Якщо Ви вже реєструвались у базі раніше – використайте для подачі аплікаційної форми ідентифікатор організації, який надійшов після реєстрації на вказану Вами електронну адресу. Якщо Ви з якихось причин не можете зареєструватись, або при спробі реєстрації система видає повідомлення про те, що організація з таким ЄДРПОУ уже існує – зверніться до грантової менеджерки УЖФ за адресою grants@uwf.org.ua

♦  Заповнити онлайн-аплікаційну форму на цій сторінці до 12 жовтня 2022 року.

УЖФ підтвердить реєстрацію заявки електронним листом.

Усі заявки будуть розглянуті Експертною Комісією.

У межах процедури належної перевірки, УЖФ здійснить оцінку управлінської та фінансової спроможності організації, рекомендованої для підтримки. Буде підтримано проєкт тільки тієї організації, яка успішно пройде оцінку управлінської та фінансової спроможності.

УЖФ залишає за собою право:

♦  продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд заявок, базуючись на результатах оцінки;

♦  робити запити щодо додаткової інформації від апліканток/ів для належного розгляду заявки;

♦  не повідомляти про причини відхилення.

Запитання: будь ласка, надсилайте запитання на електронну скриньку grants@uwf.org.ua із зазначенням назви конкурсу («Гранти на роботу з цільовими аудиторіями») до 11 жовтня 2022 року.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом (УЖФ). Відповідальність за зміст інформації несе УЖФ. Інформація, що представлена у публікації, не завжди відображає погляди Уряду Канади.

#ГолосЖінок