Конкурс малих грантів

Конкурс малих грантів

Проект “Економічні можливості постраждалим від конфлікту”, що виконується Міжнародним благодійним фондом “Український жіночий фонд”(УЖФ) за підтримки USAID, проводить конкурс малих грантів для підтримки створення/перенесення/ведення бізнесу для осіб, постраждалих від конфлікту.

Оголошення про проведення конкурсу для груп, що проходили навчання у жовтні.

Конкурс малих грантів

Проекту USAID “Економічні можливості постраждалим від конфлікту” для підтримки створення/перенесення/ведення бізнесу для осіб, постраждалих від конфлікту

Кінцевий термін подачі заявок: 5 листопада 2018 р., до 18:00

Проект “Економічні можливості постраждалим від конфлікту”, що виконується Міжнародним благодійним фондом “Український жіночий фонд” (УЖФ) за підтримки USAID, проводить конкурс малих грантів для підтримки створення/перенесення/ведення бізнесу для осіб, постраждалих від конфлікту.

Завданням конкурсу є визначення та підтримка потенційно успішних ідей зі створення/перенесення/ведення бізнесу, які сприятимуть самозайнятості осіб, які постраждали від конфлікту:  внутрішньо переміщеним особам (ВПО), демобілізованим військовослужбовцям (учасникам АТО) та членам їх сімей та іншим особам у кризових ситуаціях.

1. Хто може брати участь

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), демобілізовані військовослужбовці (учасники АТО) та члени їх сімей, та інші особи у кризових ситуаціях. В конкурсі можуть брати участь виключно учасники, що завершили останні тренінгові курси з розвитку бізнес-навичок, організовані Проектом “Економічні можливості постраждалим від конфлікту” у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській та Херсонській областях.

2. Розмір гранту

Для переможців конкурсу передбачається надання гранту у вигляді обладнання або інших активів, відповідно до заявки, а також експертна підтримка протягом 3 місяців.

Розмір міжнародної технічної допомоги для одного учасника конкурсу становить до 38 000 гривень.

Експертна підтримка підприємницької діяльності включає:

 • Комплексний аналіз бізнес-плану експертами та надання консультацій щодо внесення змін до нього;
 • Супровід бізнесу та консультації з питань ведення бізнесу;
 • Вебінари та інші ініціативи з обміну досвідом (шляхом дистанційних та особистих зустрічей).

3. Пріоритети конкурсу

Перевага буде надана заявкам, що продемонструють реалістичний бізнес-план та бюджет, з перспективою розвитку бізнесу.

Грант МОЖЕ бути використано на:

 • купівлю нового обладнання, інструментів, меблів або інших активів, що необхідні для створення/перенесення бізнесу, і які наявні на українському ринку (наявність грантер підтверджує документально);
 • доставку обладнання, інструментів, меблів або інших активів що закуповуються за кошти гранту;
 • встановлення обладнання, інструментів, меблів або інших активів що закуповуються за кошти гранту.

Рекомендації щодо вибору обладнання:

 1. Обладнання має являти собою готовий продукт, обраний з сайту постачальника (чи в результаті консультації з менеджером постачальника), яке не потребує виготовлення/налаштування згідно потреб замовника і на яке надається постачальником/виробником визначений гарантійний строк використання.
 2. Вартість одиниці обраного устаткування має перевищувати 1000 грн. При виборі радимо надавати перевагу якісному обладнанню визнаного виробника. Консультацію з вибору можуть надати менеджери магазинів, в яких Ви плануєте здійснювати замовлення.
 3. В кошторисі бізнес-плану в прогнозованій вартості обладнання необіхідно врахувати вартість доставки. Приблизну вартість доставки обраного обладнання можна вирахувати за тарифами перевізника (Нова Пошта, Укрпошта, Ін-тайм, Делівері, тощо) або звернутися за консультацією до менеджера магазину.

Грант НЕ МОЖЕ бути використано на:

 • виплату заробітної плати;
 • сплату податків та зборів;
 • сервісне обслуговування, на яке не поширюється гарантія на придбане в рамках гранту обладнання;
 • купівлю обладнання або інструментів не нових, а також бувших у використанні;
 • купівлю обладнання або інструментів, на які не поширюється гарантія від виробника;
 • комплектуючі, витратні матеріали, корми;
 • сплату орендної плати чи купівлю нерухомості;
 • ведення підприємницької діяльності, яка передбачає забій домашніх тварин/птиці не на бойні, див. закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
 • ведення підприємницької діяльності, яка здійснює значний шкідливий вплив на навколишнє середовище*

*Значний шкідливий вплив на навколишнє середовище:

 • Загроза для рідкісних видів
 • Загроза для біорізноманіття екосистеми
 • Підтримка видобувної промисловості (гірничодобувної промисловості, розробки кар’єрів)
 • Підтримка валки лісу
 • Використання пестицидів та інших токсичних речовин
 • Використання ГМО

4. Процедура подання заявок

4.1. Презентація бізнес-планів

Презентація бізнес-планів під час 10го навчального модулю тренінгових курсів з розвитку бізнес-навичок, організованих регіональними партнерами Проекту “Економічні можливості постраждалим від конфлікту”. Під час презентації тренери Проекту надають рекомендації по покращенню бізнес-планів. На основі бізнес-планів заявники готують заявки.

4.2. Подання заявок, присвоєння реєстраційного номеру

 • Заявка подається відповідно до встановленої форми і має бути викладена українською мовою;
 • Згода з умовами конкурсу та Згода на обробку персональних даних заповнюються відповідно до встановлених форм та є невід’ємними частинами заявки;
 • Заявка має бути надіслана в електронному вигляді на електронну пошту: info@eopac.org.ua з темою листа «Конкурс міні-грантів, прізвище, ім’я, по-батькові заявника».

Заявки, що не міститимуть усіх необхідних документів, до розгляду експертною комісією не братимуться.

Після реєстрації заявок їх авторам буде надіслано реєстраційний номер, за яким можна буде слідкувати за проходженням заявки на різних етапах розгляду.

Проект публікує список зареєстрованих заявок на сайті Проекту та у групі Проекту в мережі Фейсбук.

4.3. Розгляд заявок та ухвалення рішення щодо заявок, рекомендованих до підтримки.

Проекти розглядатимуться незалежною Експертною комісією. Експертна комісія складається з представників органів влади, бізнес-об’єднань, громадських і міжнародних організацій, науковців.

Надання підтримки з боку Проекту здійснюється відповідно до рекомендації конкурсної комісії.  Рішення конкурсної комісії не переглядаються.

Експертна комісія залишає за собою право:

 • продовжити дію конкурсу та/або не обирати переможців в залежності від результатів оцінки;
 • запитувати в учасників конкурсу додаткову інформацію для належного обґрунтування заявки;
 • визначати суми гранту;
 • не коментувати отримані заявки.

Експертна комісія зобов’язується дотримуватись принципів конфіденційності щодо змісту отриманих заявок.

Проект публікує список заявок, рекомендованих до підтримки за рішенням Експертної комісії, на сайті Проекту та у групі Проекту в мережі Фейсбук.

Офіційна реєстрація та ведення підприємницької діяльності у відповідності до законодавства України є обов’язковими для отримання цільової міжнародної технічної допомоги.

В разі, якщо після перемоги в конкурсі відібраний заявник не виконає дану умову, перевага буде надана заявнику, наступному за рейтингом.

4.4. Проведення екологічного аналізу відібраних учасників конкурсу.

Експерт Проекту проведе екологічний аналіз впливу розширення підприємницької діяльності відібраних учасників конкурсу на навколишнє середовище, а також забезпечення умов безпеки праці.

В разі виявлення істотних ризиків, які відібраний заявник не може усунути, перевага буде надана заявнику, наступному за рейтингом.

Проект публікує остаточний список переможців конкурсу на сайті Проекту та у групі Проекту в мережі Фейсбук.

Джерело: https://eopac.org.ua/konkurs-malyh-grantiv-3/