«Крізь скляну стелю»

20  грудня в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця Центр гендерної культури презентував студентам та студенткам нову методичну розробку – інтерактивну настільну гру «Крізь скляну стелю».

«Скляна стеля» – невидимі й формально не означені бар’єри, що перешкоджають кар’єрному зростанню жінок. Ці перешкоди зумовлені як гендерними стереотипами про другосортність, меншовартість жінок, обмеженість їх здібностей, так і страхом успіху, який з дитинства нав’язується дівчатам суспільством.

Гра розрахована на широке коло: для студентства це – можливість перевести фокус уваги з існуючих гендерних стереотипів на історичні події, обумовлені боротьбою жінок за свої права, що сформували сучасне суспільство. Ігрове поле та картки відображають такі події та дозволяють проводити гру в різних форматах: вікторин,  дебатів, обговорень, командних або індивідуальних змагань.

Результати та враження підтвердили: ігровий тренінг «Крізь скляну стелю» може стати дієвим інструментом формування свідомого погляду на рівні права та можливості жінок та чоловіків, як запоруки сталого розвитку суспільства.

Досягнення дійсної гендерної рівності є одним з пріоритетів міжнародної спільноти, але не зважаючи на певні досягнення, «скляна стеля» досі існує у суспільній свідомості й не дає жінкам просуватися кар’єрними  сходами, мати доступ до ресурсів та рівня прийняття рішень.

Настільну гру «Крізь скляну стелю»  розроблено командою Центру гендерної культури у рамках проекту «Центр гендерної культури» – інноваційний майданчик неформальної гендерної просвіти»  за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Центр гендерної культури запрошує до спільної роботи з проведення ігрових тренінгів Центри гендерної освіти ВНЗ, представників та представниць освітніх та культурних закладів, а також інших зацікавлених осіб, які працюють в сфері гендерної просвіти та становлення гендерної рівності.