Круглий стіл за результатами моніторингу сексистської реклами

Круглий стіл за результатами моніторингу сексистської реклами

22 травня, в медіа-центрі KHARKIV Today відбулася  презентація результатів моніторингу публічного простору на наявність сексистсьої реклами.

Моніторинг проходив з 01 березня по 30 квітня 2018 р. у рамках Проекту ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» та мав такі набутки:

  • підготовлено і надруковано «Методичні рекомендації з проведення моніторингу
    сексистської реклами»;
  • 76 волонтерів і волонтерок залучено до моніторингу;
  • 88 фактів, що підтверджують розміщення сексистської реклами зібрано;
  • 60 скарг підготовлено і передано до Індустріального гендерного комітету з реклами, Держспоживстандарту, Експертної ради при Мінсоцполітики, офісу обмудсмена.

За проведеним дослідженням, найбільш часто зустрічається реклама, яка:

  • відтворює гендерні стереотипи (62% рекламних оголошень);
  • використовує зображення оголеного людського тіла, яке не має ніякого відношення до рекламованого товару (35% рекламних оголошень);
  • містить ознаки еротизації (48% рекламних оголошень);
  • містить ознаки об’єктивації (37% рекламних оголошень).

В ході обговорення та пошуку рішень з протидії  дискримінації за ознакою статі,  гендерні експертки обмінялися власними думками і запропонували об’єднати зусилля та розробити план спільних дій з протидії сексизму в рекламі у Харківському регіоні та в Україні в цілому.

Всебічний погляд на проблему забезпечила участь у обговоренні представниць та представників  різних сфер суспільства. Окрім експертного середовища у вигляді гендерних експерток Центру гендерної культури, Індустріального гендерного комітету з реклами ІГКР, центрів гендерної освіти та викладачів спеціальних дисциплін були присутні агенції маркетингу та реклами, спеціалісти та спеціалістки  теле-індустрії, мас-медіа та інших візуальних продуктів, а також волонтерки та волонтери моніторингу та люди з активною життєвою позицією.

Круглий стіл за результатами моніторингу сексистської рекламиПані Юлія Бєлікова, представниця ІГКР зазначила, що сучасний споживач змінився і голосує гаманцем не лише за якість продукту, а й за його подання: “Якщо реклама ображає та принижує, ми не станемо обирати цю торгівельну марку”. Але, для того, щоб так дійсно відбувалося потрібна конкуренція в самій галузі, треба щоб створювалися якісні рекламні продукти, які можна протиставити неякісним та дискримінаційним.

Як зазначив один з учасників, “Необхідно виховувати не лише виконавців або замовників неякісної реклами, а в цілому суспільство та формувати у людей неприйняття такої реклами”.