Культ чи культура: розвиток учасницьких практик у музеях

“Культ чи культура: розвиток учасницьких практик у музеях” – тренінги з такою назвою відбулись з 11 до 15 липня у Харкові. Учасниками та учасницями тренінгів стали співробітники та співробітниці музеїв різних форм власності Харкова та Запоріжжя.

Яким має бути сучасний музей? Що таке музей партисипаторний, або учасницький? Як зробити музей видимим, цікавим та корисним для громади? Як налагодити ефективні комунікації та партнерство? Як розробити учасницький проект для музею? Яким має бути проектний менеджмент у сучасному музеї? Ці та багато інших теоретичних та практичних питань було винесено для обговорення та опрацювання.

Ведучі тренінгів – міжнародні та національні експерти та експертки в області музейної справи, розвитку учасницьких практик  та проектного менеджменту.

20160712_212509У тренінгах взяли участь співробітниці Центру гендерної культури, які представляли музейній спільноті проект “Музей жіночої та гендерної історії”, екскурсії до якого є невід’ємною частиною діяльності Центру, направленої на підвищення рівня гендерної культури як у Харківській області, так і загалом українського суспільства. Разом із колегами вони працювали над розробкою інноваційного творчого просвітницького та гендерночутливого музейного проекту, метою якого є об’єднання та згуртованість громади Харківського регіону.

В рамках програми було зорганізовано екскурсію до гендерного музею та отримано експертну оцінку його діяльності від спеціалістів та спеціалісток музейної справи.

20160714_160855 20160714_190300

Серед результатів тренінгів – нові контакти та партнери, нові  знання та досвід, ідеї для нових творчих учасницьких проектів, нові можливості для подальшого розвитку та навчання.

Підтрмка програми – Гете інститут в Україні.

pk5594834